Przerwy techniczne w bankach. Co czeka klientów w ten weekend?

Zamknięte sklepy to nie jedyne ograniczenie, z jakim muszą liczyć się Polacy w ten weekend. Wyłączone systemy bankowości internetowej i mobilnej, problemy z zakupami w sklepach internetowych i ograniczenia w płatnościach kartami debetowymi – na to muszą przygotować się klienci kilku banków w Polsce.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Przerwy techniczne na weekend 20-22 kwietnia 2018 roku zaplanowały: Bank Pekao, BOŚ Bank, Credit Agricole Bank Polska, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i Orange Finanse oraz Raiffeisen Polbank.

Bank Pekao

W sobotę 21 kwietnia w godzinach 7:00-20:00 przerwa serwisowa dotknie klientów serwisu Pekao24Makler Banku Pekao. Mogą w tym czasie wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie.

– Dodatkowo 23 kwietnia w godzinach 0:00-4:30 nie będzie możliwe posługiwanie się kartami debetowymi Banku Pekao S.A. oraz korzystanie z aplikacji PeoPay. Utrudnienia dotyczyć będą także przelewów z kart kredytowych oraz działania bankomatów i terminali POS w punktach handlowo-usługowych – informuje bank na swojej stronie.

BOŚ Bank

Prace serwisowe w BOŚ Banku zostały zaplanowane praktycznie na cały weekend. Klienci od piątku 20 kwietnia od godz. 22:00 nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej i skorzystać z usługi TeleBOŚ. Funkcje zostaną przywrócone dopiero w niedzielę 22 kwietnia o godz. 2:00.

Credit Agricole Bank Polska

Swoje systemy wyłączy na chwilę także Credit Agricole. Serwisy CA24 (internetowy, mobilny i tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny oraz płatności internetowe Przelew Online będą niedostępne od godz. 23:00 w sobotę 21 kwietnia do godz. 6:00 w niedzielę 22 kwietnia.

W tym czasie klienci nie zalogują się na konto, nie zlecą przelewu w sklepie internetowym. Nie dojdą do nich także powiadomienia SMS o wykonanych transakcjach kartą płatniczą – te będą natomiast działać bez zarzutu.

Getin Bank

W Getin Banku przerwa techniczna rozpocznie się jeszcze dziś, w nocy. O godz. 23:30 w piątek 20 kwietnia wyłączony zostanie dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Działanie systemów zostanie przywrócone o godz. 8:00 w sobotę 21 kwietnia.

ING Bank Śląski

O wyłączeniu niektórych usług informuje także ING Bank Śląski. W nocy z niedzieli na poniedziałek 22/23 kwietnia w godzinach od 0:00 do 5:30, w związku z pracami serwisowymi niedostępne będą:

  • wpłatomaty,
  • płatności BLIK,
  • aplikacja Moje ING,
  • system ING CardsOnLine,
  • systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir. 

Dodatkowo, w godzinach od 1:00 do 03:00 nie będą działały bankomaty. 

mBank i Orange Finanse

Noc wcześniej przerwa techniczna dotknie klientów mBanku. W niedzielę 22 kwietnia w godz. 1:00-8:30 nie będzie można składać wniosków, a pomiędzy 1:30-8:00 wyłączona zostanie bankowość internetowa i mobilna. W tych samych godzinach nie będą dostępne również wspomniane funkcje w Orange Finanse.

Dodatkowo wyłączony zostanie mKantor oraz mPlatforma walutowa. Usługa będzie niedostępna od godz. 18:00 w sobotę 21 kwietnia do godz. 8:00 w niedzielę w serwisie transakcyjnym oraz na urządzeniach mobilnych. 

Raiffeisen Polbank

W Raiffeisen Polbanku z konsekwencjami prac technicznych spotkają się tylko użytkownicy usług maklerskich. Dom Maklerski banku informuje, że ze względu na prace wdrożeniowe przez GPW, od godz. 22:00 w piątek 20 kwietnia do godz. 20:00 w sobotę 21 kwietnia niedostępne będą funkcjonalności R-broker.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj