REKLAMA

Zmiana czasu a przerwy w bankach. Lepiej zadbać o gotówkę wcześniej

Dominika Florek2020-10-23 09:00, akt.2020-10-23 15:22redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-10-23 09:00
aktualizacja
2020-10-23 15:22
Zmiana czasu a przerwy w bankach. Lepiej zadbać o gotówkę wcześniej
Zmiana czasu a przerwy w bankach. Lepiej zadbać o gotówkę wcześniej
fot. lucadp / / Shutterstock

Banki wykorzystają zmianę czasu i przeprowadzą prace techniczne. W najbliższy weekend klienci PKO BP, Inteligo, Banku Pekao, Alior Banku, mBanku, ING Banku Śląskiego Santander Bank Polska, Nest Bank oraz Banku Millennium mogą spodziewać się utrudnień m.in. przy płatnościach Blik, wypłacie pieniędzy z bankomatów oraz logowania do aplikacji mobilnej.

W ostatni październikowy weekend będzie zmiana czasu letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października cofniemy swoje zegarki o godzinę, czyli będziemy spać o 60 minut dłużej. Banki wykorzystają zmianę czasu i będą przeprowadzać prace techniczne, na Bankier.pl sprawdzamy w cotygodniowym zestawieniu przerwy serwisowe.

Nie działa PKO BP i Inteligo?

PKO Bank Polski i Inteligo zapowiedzieli przerwę techniczną w niedzielę (25 października). Pomiędzy godziną 2:00 a 4:00 czasu zimowego klienci indywidualni oraz biznesowi nie skorzystają z serwisu internetowego, telefonicznego oraz aplikacji mobilnej. W czasie przerwy niedostępne będą również płatności za pomocą usługi „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Inteligo” w sklepach internetowych.

Prace techniczne w mBanku

Ze zmiany czasu z letniego na zimowy skorzysta również mBank i w najbliższy weekend przeprowadzi prace techniczne. W niedzielę (25 października) pomiędzy godziną 2:00 a 10:00 czasu zimowego niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. W tym czasie klienci nie złożą również wniosków. Natomiast krócej - od godziny 2:00 do godziny 8:00 - niedostępne będą płatności kartą, wypłaty gotówki z bankomatu oraz wpłaty we wpłatomatach.

Utrudnienia w ING

W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) od północy do godziny 5:30 klienci ING Banku Śląskiego muszą liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z bankomatów i wpłatomatów, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą „Płać z ING”, płatności 3DSecure oraz specjalnego interfejsu PSD2.

W czasie przerwy technicznej w ING niedostępny będzie system bankowości internetowej oraz mobilnej zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Podczas prac serwisowych niedostępne będzie składanie wniosków, aktywowanie kart, nadawanie PIN-u, zamawianie kart, przypisywanie kart, wykonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej oraz przeprowadzanie natychmiastowego rozliczania wymiany walut w Kantorze.

Prace serwisowe w Pekao

Bank Pekao zapowiedział prace techniczne, które przeprowadzi w niedzielną noc (25 października). Pomiędzy godziną 0:45 a 1:45 czasu letniego klienci Pekao mogą mieć trudności w używaniu kart debetowych, aplikacji PeoPay oraz przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów. Natomiast od godziny 2:30 do 3:30 czasu zimowego niedostępny będzie serwis bankowości internetowej oraz usługi maklerskie.

Najdłużej od godziny 2:30 do 6:00 czasu zimowego potrwa przerwa w dostępie do aplikacji PeoPay, która będzie niedostępna już od godziny 0:45 czasu letniego.

Przerwa techniczna w Banku Millennium

W najbliższą niedzielę (25 października) w Banku Millennium będą przeprowadzane prace serwisowe, które rozpoczną się o godzinie 2:50 „starego czasu” i potrwają do 3:10 „nowego  czasu”. Przerwa techniczna łącznie potrwa 80 minut, w tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa, mobilna oraz płatności online i Blik.

Utrudnienie w Alior Banku

Alior Bank również zapowiedział prace serwisowe w najbliższy weekend. W niedzielę (25 października) przerwa techniczna w banku rozpocznie się 30 minut po północy i potrwa do godziny 8:00. W tym czasie klienci nie zalogują się bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej banku.

Nie działa Santander?

W najbliższą sobotę (24 października) od północy do godziny 4:00 klienci Santander Bank Polska nie zalogują się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Bank zapowiedział planowane prace serwisowe.

Prace serwisowe w Nest Banku

W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) od godziny 0:30 do godziny 4:00 klienci Nest Banku muszą liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z usług banku. W czasie przerwy technicznej niedostępna będzie bankowość elektroniczna oraz PSD2 API. 

25.10.2020 r. w nocy będziemy się serwisować. Sprawdź, jakie zaplanowaliśmy przerwy w dostępie do naszych usług.
  • w godz. 0.45 – 1.45 czasu letniego możesz mieć trudności w używaniu kart debetowych, bankomatów oraz aplikacji PeoPay,
  • od godz. 2.30 czasu letniego do godz. 3.30 czasu zimowego nie będziesz mieć dostępu do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay oraz usług maklerskich,
  • w godz. 3.30 – 6.00 czasu zimowego nie będziesz mieć dostępu do aplikacji PeoPay.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pyton112
Brawo zmienili nagłówek... komentarze pozostały
warmiak007
W ten weekend przestawiamy zegarki 500 lat do tyłu.
pyton112
To chyba reklama banków a nie artykuł o zmianie czasu

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki