W weekend utrudnienia w kilku bankach

2020-09-11 12:40, akt.2020-09-11 17:15
publikacja
2020-09-11 12:40
aktualizacja
2020-09-11 17:15
fot. lucadp / Shutterstock

W najbliższy weekend klienci kilku dużych banków będą musieli pogodzić się z przerwą w dostępie do swoich kont i innych produktów. Prace serwisowe zapowiedzieli m.in. PKO Bank Polski, ING Bank Śląski czy BNP Paribas Bank Polska.

Przerwa w Banku BPS

Bank BPS zapowiada na ten weekend dwie przerwy. Pierwsza z nich rozpocznie się już w piątek (11 września 2020 r.) o godz. 23.00 i potrwa do godz. 2.00 dnia następnego. W ciągu tych trzech godzin nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej.

W niedzielę (13 września) w godz. 1.00-4.00 nieczynna będzie natomiast infolinia banku. W tym czasie będzie można jednak zastrzec kartę przez portal Kartosfera lub podany na stronie banku numer telefonu.

Przerwa w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Na przerwę w dostępie do bankowości internetowej powinni się również przygotować klienci Banku Pocztowego i EnveloBanku. Planowana przerwa będzie miała miejsce na przełomie soboty (12 września) i niedzieli (13 września) w godz. od 22.00 do maksymalnie godz. 6.30. W podanym przedziale czasowym klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej, a infolinia będzie działała tylko w trybie informacyjnym.

Przerwa w BNP Paribas Bank Polska

BNP Paribas Bank Polska to kolejny bank, który swoją przerwę serwisową zaplanował na piątek (11 września) i sobotę (12 września). Od godziny 22.00 do godz. 1.00 nie będzie możliwe zalogowanie się do systemów BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net, GOmobile Biznes i BNP Paribas Connect Host to Host.

Przerwa w Idea Banku

Prace modernizacyjne w Idea Banku będą przyczyną przerwy technicznej wyznaczonej na piątek (11 września) i sobotę (12 września). W piątek o godz. 22.00 klienci banku stracą możliwość korzystania z bankowości internetowej i mobilnej na 8 godzin. Sprawność systemów powinna zostać przywrócona o godz. 6.00 dnia następnego.

Przerwa w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski informuje na swojej stronie internetowej o pracach serwisowych, które odbędą się w nocy z soboty na niedzielę (12/13 września) w godz. 0.00-5.30. Bank zaznacza, że w podanych godzinach klienci mogą mieć problemy z korzystaniem z wpłatomatów (także wpłat BLIKIEM), składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę internetową i obsługą kart w ING Business. Niemożliwe natomiast będzie realizowanie płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS), aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN zamawianie kart płatniczych, przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodawanie kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay) oraz wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowej.

Klienci korzystający z modułu Makler i aplikacji mobilnej ING Makler nie będą mogli z nich korzystać przez blisko cała sobotę. Od godz. 8.00 do godz. 18.00 będą przeprowadzone prace technologiczno-serwisowe.  

Przerwa w mBanku

mBank zapowiedział przerwę dotyczącą eMaklera, ktora będzie trwałą blisko dwa dni. Usługa nie będzie dostępna od soboty (12 września) od godz. 8.00 do niedzieli (13 września) do godz. 20.00.  

Przerwa w PKO Banku Polskim i Inteligo

Do banków z przerwami dołącza również PKO Bank Polski i jego internetowa marka Inteligo. W ich przypadku przerwa zostanie przeprowadzona w niedzielę (13 września) od godz. 00.00 do godz. 12.30. Dla klientów oznacza to niedostępność systemów iPKO, iPKO biznes, Inteligo oraz „Płacę z iPKO” i „Płącę z Inteligo”.

Od godz. 0.00 do godz. 6.00 w ogóle nie będzie dostępna aplikacja IKO, a od 6.00 do 12.30 będzie można nią jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych.  

MDe

Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki