REKLAMA

Przerwy weekendowe w bankach. Co drugi z nich zapowiada prace

2021-07-16 15:30
publikacja
2021-07-16 15:30
Przerwy weekendowe w bankach. Co drugi z nich zapowiada prace
Przerwy weekendowe w bankach. Co drugi z nich zapowiada prace
fot. lucadp / / Shutterstock

Średnio co drugi bank zapowiedział plan przeprowadzenia prac serwisowych w ciągu kilku najbliższych dni. Część z nich zostanie przeprowadzona w nocy, część zahaczy o poranek, część potrwa nieco dłużej. Jak co piątek zebraliśmy najświeższe informacje na ten temat.

Prace nad swoimi systemami przeprowadzą w ten weekend i początek następnego tygodnia Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Nest Bank, PKO Bank Polski oraz Toyota Bank.

Prace serwisowe w Alior Banku

Alior Bank informuje na stronie logowania o planowanych pracach serwisowych. Przerwa w dostępie do systemu maklerskiego, bo to on będzie przedmiotem prac, rozpocznie się w piątek (16 lipca 2021 r.) o godz. 18.30 i potrwa do godz. 20.00.

Przerwa w Banku Millennium

Aplikacja mobilna oraz system Millenet Banku Millennium będą niedostępne w nocy z piątku na sobotę (16/17 lipca br.) od północy do godz. 2.00. Bank przeprowadzi w tym czasie prace serwisowe.

Prace serwisowe w Banku Pekao

Na dwie godziny Bank Pekao wyłączy system Pekao24, aplikację PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao. Prace informatyczne, które spowodują czasową niedostępność systemów, będą miały miejsce w niedzielę (18 lipca) między godz. 1.30 a godz. 3.30.

Prace administracyjne w Banku Pocztowym

Brak możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego oraz możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure, to niedogodności, z którymi będą mogli się spotkać w ten weekend klienci Banku Pocztowego, a dokładniej w niedzielę (18 lipca) od godz. 4.00 do godz. 8.00.

Przerwa w BNP Paribas Banku Polska

BNP Paribas Bank Polska wyznaczył przełom piątku i soboty (16/17 lipca) na czas, w którym zostaną przeprowadzone prace serwisowe. Między godz. 21.00 a godz. 10.00 w podanych dniach nie będą realizowane niektóre operacje na bieżąco, np. zakładanie i modyfikacja lokat, edycja danych teleadresowych, aktualizacja salda, aktualizacja historii transakcji, podgląd harmonogramów spłat kredytów oraz dyspozycje kartowe.

Przerwa w Credit Agricole

Do banków przeprowadzających przerwy w najbliższych dniach dołącza również Credit Agricole. W nocy z soboty na niedzielę (17/18 lipca) od północy do godz. 10.00 nie będą dostępne serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), chatbot, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oaz BLIK. Bank podkreśla, że podanych godzinach nie będą również dochodziły powiadomienia SMS o dokonanych transakcjach kartą.

Przerwa na początku tygodnia w Getin Noble Banku

Nietypowo, bo zaraz po weekendzie, prace techniczne będzie wykonywać Getin Noble Bank. W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 lipca) od godz. 1.00 do godz. 3.30 nie będą działały bankowość internetową oraz mobilna.

Prace serwisowe w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski przygotował dla klientów rozpiskę z planem prac na najbliższy weekend. Dokładne informacje, jakie obszary w jakim terminie zajmą informatyków banku, prezentuje poniższa tabela.

Przerwa w ING Banku Śląskim w weekend 16-19 lipca 2021 r.

Data

Godziny

Obszary prac

sobota (17 lipca)

8.00 – 13.00

Niedostępne:

 - moduł Makler w systemie bankowości internetowej,

 - aplikacja ING Makler Mobile

sobota na niedzielę (17/18 lipca)

0.00 – 5.30

Problemy z:

 - zakupem nowych produktów przez stronę www lub w Moim ING (np. wniosek o konto, kartę, pożyczkę),

 - obsługą funkcji kartowych oraz procesów ecustody w ING Business

Niedostępne:

 - realizowanie płatności 3DSecure (płatności w internecie potwierdzane jednorazowo kodem SMS),

 - aktywacja kart, zmiana limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN,

 - zamawianie kart płatniczych,

 - przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile,

 - dodawanie kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),

 - wykonywanie przelewu z rachunku karty kredytowej,

 - realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej

niedziela na poniedziałek (18/19 lipca)

0.01 – 0.20

chwilowe problemy z wpłatami kartą w urządzeniach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na stronie ING Banku Śląskiego

Przerwa w Nest Banku

Nest Bank to kolejna instytucja, która zacznie weekend od prac nad swoimi systemami. W nocy z piątku na sobotę (16/17 lipca) od godz. 23.00 do godz. 7.00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza m.in. brak dostępności usługi BLIK, brak możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego czy brak możliwości dokonania płatności za zakupy internetowe.

Przerwa w dostępie do ubezpieczenia w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski informuje o weekendowej przerwie w dostępie i działaniu w serwisie internetowym ubezpieczenia Moje Życie 24 od godz. 15.00 w piątek (16 lipca) do godz. 23.59 w niedzielę (18 lipca).

Prace serwisowe w Toyota Banku

Na początku następnego tygodnia, tj. w poniedziałek (19 lipca), przez godzinę, począwszy od godz. 6.00, Toyota Bank będzie przeprowadzał prace, które pomogą wpłynąć na płynność dokonywania autoryzacji transakcji dokonanych kartami banku.

MDe

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki