Przepustka do życia za 40 groszy

Tysiące dzieci umiera w Sierra Leone z powodu braku zwykłych szczepionek - alarmuje Małgorzata Foremniak. Aktorka, która została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF wraz z pracownikami tej organizacji wróciła z roboczej podróży do Afryki. Teraz wspólnie z UNICEF Polska rozpoczyna ogólnopolską kampanię na rzecz ratowania życia dzieci w najbiedniejszym kraju na świecie.
W dniu 11 maja 2006 r. w Warszawie UNICEF, na konferencji prasowej z udziałem Pani Ambasador Dobrej Woli, Małgorzaty Foremniak, rozpoczyna ogólnopolską kampanię „Przepustka do życia”. Jej celem jest zebranie funduszy na zakup szczepionek przeciwko odrze dla ponad 200 tysięcy dzieci w Sierra Leone. W kampanię zaangażowały się liczne media ogólnopolskie: telewizja, prasa, radio, internet. 21. maja o godzinie 10:05 w TVP2 zostanie wyemitowany film dokumentalny z podróży Małgorzaty Foremniak do Sierra Leone.

Przygotowywana jest również specjalna akcja edukacyjna dla szkół i wyższych uczelni. Przybliży ona dzieciom i młodzieży problemy, z jakimi muszą się zmagać ich rówieśnicy na innym kontynencie. Młodzi ludzie będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w kampanię pomocy dzieciom w Sierra Leone.

Sierra Leone to kraj o najwyższej na świecie śmiertelności dzieci, co trzecie nie dożywa piątych urodzin.

Najtragiczniejsze jest to, że dzieci umierają tam z powodu błahych chorób, na które od dawna znamy lekarstwa
– mówi Małgorzata Foremniak. Nawet zwykła odra jest dla nich śmiertelna. Życie tysięcy najmłodszych uratowałaby kosztująca 40 groszy szczepionka.

Sierra Leone było jednym z lepiej rozwijających się krajów Afryki Zachodniej. Kopalnie diamentów, złoża rutylu, dobre gleby stanowiły znaczny potencjał tego państwa. Niestety, wyniszczająca, ponad 10-letnia wojna domowa, doprowadziła Sierra Leone do skrajnej ruiny.

UNICEF jest jedyną organizacją, która finansuje i dostarcza szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.

Kampania rozpoczyna się dzisiaj. Apelujemy do wszystkich mediów o przyłączenie się do akcji i publikację numeru SMS lub numeru konta. SMS o treści UNICEF na numer 7245 w sieciach: Era, Heyah, Plus, Sami Swoi i Orange. Numer konta: 27 1020 1013 0000 0302 0134 1940.

Wsparcie kampanii potwierdziły już: Telewizja Polska, Cyfra+, VH1, radio TOK. FM, Polityka, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Viva!, Przyjaciółka, Tele Świat, To i Owo, Kurier Szczeciński, Kurier Lubelski, oraz portale Onet.pl, Grono.net i Allegro.pl.


UNICEF / www.unicef.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil