REKLAMA

Przeniesienie przez Ergis linii produkcyjnej nie ograniczy wolumenów sprzedaży

2015-06-02 12:27
publikacja
2015-06-02 12:27

Przeniesienie przez Ergis linii produkcyjnej z Galina do Berlina potrwa od lipca do końca roku - poinformował PAP prezes spółki Tadeusz Nowicki. Spółka nie przewiduje ograniczenia sprzedaży w tym czasie. Wykorzysta nadmiar mocy produkcyjnych i zgromadzone zapasy. Rezerwa na koszt tej operacji powinna zostać zawiązana w II kwartale.

"Planujemy całkowite przeniesienie produkcji z Gallina do Berlina (...). Przenosiny miałyby miejsce od lipca do końca roku" - powiedział Nowicki.

"Nie przewidujemy ograniczenia sprzedaży w czasie transferu, ponieważ wszystkie zamówienia będą realizowane przy wykorzystaniu posiadanego przez nas pewnego nadmiaru mocy produkcyjnych oraz dzięki chwilowej modyfikacji polityki zarządzania zapasami, a linie będą przenoszone sukcesywnie tzn. kolejna po uruchomieniu poprzedniej" - dodał.

W zeszłym tygodniu spółka informowała, że podjęła decyzję o zintegrowaniu laminacji twardych opakowań do żywności z produkcją folii PET w jednym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. W związku z tym obie linie produkcyjne eksploatowane w Galinie koło Hamburga, w zakładzie Schimanski-Ergis GmbH, zostaną przeniesione do berlińskiej spółki MKF-Ergis GmbH.

Wpływ kosztów tej operacji na wynik grupy nie przekroczy 1 mln złotych. Integracja pozwoli na ograniczenie kosztów biznesu folii do żywności o ok. 3,5 mln zł rocznie, począwszy od 2016 r.

"Grupa stoi na stanowisku, że - ponieważ koszty tej operacji są znane i przewidywalne - rezerwa na całościowy koszt powinna być zawiązana w dniu podjęcia tej decyzji, co oznacza, że całość kosztów znalazłaby się w II kwartale" - powiedział prezes.

Przenosiny nie wymagają rozbudowy berlińskiego zakładu - linie zostaną ustawione w miejscu zajmowanym wcześniej przez linie, które zostały przeniesione do Polski.

Nieruchomość w Galinie ma zostać sprzedana.

"Proces sprzedaży nieruchomości prowadzony będzie począwszy od roku 2016 i do czasu przeprowadzenia transakcji nie chcielibyśmy się wypowiadać na temat ceny. Będzie ona jednak wielokrotnie wyższa niż całość kosztów operacji" - powiedział Nowicki.

Ergis działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch i taśmy spinające). (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki