REKLAMA

Przemyt zboża do Polski: prokurator zbada sprawę

2002-06-07 15:39
publikacja
2002-06-07 15:39
W ciągu dwóch tygodni prokuratura ma podjąć decyzję, czy rozpocznie śledztwo w sprawie domniemanego przemytu zboża do Polski. Poinformowała o tym zastępca warszawskiego prokuratora okręgowego, Alina Janczarska.

Doniesienie o przemycie zboża do Polski złożyła wczoraj Samoobrona. Prokuraor Alina Janczarska powiedziała, że do zawiadomienia nie dołączono potrzebnej dokumentacji, dlatego konieczne jest sprawdzenie zarzutów Samoobrony. Posłowie Samoobrony utrzymują, że do Polski są bezprawnie sprowadzane mieszanki zbóż paszowych pod pozorem importu pszenicy, objętą zerową stawką celną.

Wczoraj działacze Samoobrony w proteście przeciwko importowi zboża, wysypali na tory na stacji przeładunkowej Warszawa-Żerań ponad dwa wagony niemieckiego ziarna. Zboże było przeznaczone do młynów, których właścicielem jest jeden z posłów PSL. Dziś posłanka Samoobrony Renata Beger domagała się w Sejmie, by minister sprawiedliwości Barbara Piwnik złożyła wyjaśnienie, dlaczego prokuratura do tej pory nie podjęła działań w związku z doniesieniem o przestępstwie przemytu zboża zgłoszonym wczoraj przez Samoobronę
Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki