REKLAMA

Przedsiębiorcy płacący PIT muszą samodzielnie wypełnić roczne zeznanie

2021-01-13 06:52
publikacja
2021-01-13 06:52
fot. Proxima Studio / Shutterstock

Przedsiębiorcy znów muszą samodzielnie wypełnić roczne zeznanie. Fiskus nie przygotuje dla nich e-PIT - informuje środowa "Rzeczpospolita".

Darmowy program do rozliczania
PIT 2020/2021
Pobierz e-pity 2020 Uruchom on-line

Środowa "Rz" napisała, że urząd skarbowy nie wypełni rocznych zeznań osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Według dziennika, przedsiębiorcy płacący PIT nie odzyskają też szybko nadpłaconego w czasie epidemii koronawirusa podatku.

"Nawet jak wyślą szybko deklarację, to i tak terminy na zwrot podatku liczy się dopiero od 15 lutego" - taką odpowiedź uzyskała "Rz" od Ministerstwa Finansów.

Jak pisze dziennik, wielu przedsiębiorców liczyło na szybki zwrot podatku z urzędu skarbowego. Z informacji "Rz" wynika, że nawet jak przedsiębiorca złoży zeznanie przed 15 lutego, to i tak wywoła ono skutki prawne dopiero od tego dnia.

"Tak więc termin do zwrotu nadpłaty liczymy od 15 lutego. Urząd skarbowy ma trzy miesiące na jej oddanie, jeśli dostał deklarację papierową. Przy zeznaniach elektronicznych 45 dni" - napisano.

Chcesz rozliczyć PIT za 2020 rok?
Uruchom on-line

Dziennik wyjaśnia, dlaczego fiskus liczy termin od 15 lutego. "Wiąże się to z akcją Twój e-PIT, czyli przygotowywaniem zeznań rocznych przez skarbówkę. Właśnie 15 lutego dostaną je m.in. pracownicy, zleceniobiorcy, wykonujący umowy o dzieło czy wynajmujący. Ministerstwo już dwa lata temu zapowiadało, że e-PIT otrzymają też przedsiębiorcy" - czytamy w dzienniku. Jednak z informacji "Rz" uzyskanych w MF wynika, że w usłudze Twój e- -PIT nie będą udostępniane zeznania dla przedsiębiorców.(PAP)

szz/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki