REKLAMA

Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy zapłacą podatek od pomocy

2021-06-23 06:40
publikacja
2021-06-23 06:40
Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy zapłacą podatek od pomocy
Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy zapłacą podatek od pomocy
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Przedsiębiorcy ciągle nie wiedzą, czy muszą podzielić się z fiskusem wsparciem z tarczy finansowej - pisze środowa "Rzeczpospolita".

"Decyzja w sprawie podatku od umorzonej części subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju zostanie ogłoszona do 20 lipca, przed upływem terminu jego zapłaty” – napisało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie „Rzeczpospolitej” o decyzję, na którą przedsiębiorcy czekają już ponad rok.

Jak mówi gazecie Alicja Borowska- Woźniak z biura rachunkowego ASCS-Consulting, firmy muszą wiedzieć, czy mają odkładać na podatek, nie mogą być w ciągłym zawieszeniu. "Chodzi o wsparcie z tarczy finansowej 1.0. Na utrzymanie biznesu w czasie epidemii koronawirusa firmy dostały z Polskiego Funduszu Rozwoju ponad 60 mld zł. Teraz subwencje są umarzane. Z przepisów wynika jednak, że od umorzonej kwoty trzeba zapłacić podatek: PIT albo CIT, zależnie od formy biznesu (z reguły to 19 proc.)" - czytamy.

Dodano, że Ministerstwo Finansów już rok temu zapowiadało, że pracuje nad korzystnym dla przedsiębiorców rozwiązaniem tej kwestii, jednak decyzji ciągle nie ma. (PAP)

ago/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
zenonn
Rządzący bandyci jeszcze nie wiedzą czy będą kraść?
Winnych polityków, prawodawców postawić pod mur. Egzekucja na koszt rodzin.
Milion w środę, milion w sobotę. Bez uszczerbku dla społeczeństwa.
Co to ścierwo wie? Wypad do San Escobar.
pbucz1
A czy jest podatek od 500+ lub 13,14 emerytury lub dodatków mieszkaniowych ,wczasów pod grusza , paczek świątecznych , dopłat do wypoczynku dzieci , dopłat do żłobków i przedszkoli ,pomocy socjalnej ,pracowniczej kasy zapomogowo pożyczkowej .... Takie rarytasy tylko z pieniędzy podatników w nierentownych firmach państwowych A czy jest podatek od 500+ lub 13,14 emerytury lub dodatków mieszkaniowych ,wczasów pod grusza , paczek świątecznych , dopłat do wypoczynku dzieci , dopłat do żłobków i przedszkoli ,pomocy socjalnej ,pracowniczej kasy zapomogowo pożyczkowej .... Takie rarytasy tylko z pieniędzy podatników w nierentownych firmach państwowych i z budżetu państwa ....
Witamy w Komunie 2.0 jeszcze Ci biorcy zapłaczą mają krótką pamięć ....
antek10
Płacic podatek od pomocy finansowej - takie rzeczy tylko w bandyckim kraju :-)
anty12
W tej bananowej republice rzadzonej przes socjalpatow prowadzenie biznesu jest bardziej ryzykowne niz prwaca w szeregach antyrerrorystow. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjda po Twoj majatek.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki