Przedsiębiorcy negatywnie postrzegają współpracę z uczelniami wyższymi

Ponad 61% przedsiębiorców mazowieckich negatywnie ocenia możliwość nawiązania potencjalnej współpracy z uczelniami wyższymi* - wynika z badania przeprowadzonego w ramach projektu „Akademickie Mazowsze 2030”.

Przeciwnego zdania jest zaledwie 13,2% badanych, którzy określają taką współpracę jako możliwą (łącznie oceny 4 i 5).

- Choć badanie objęło przedsiębiorców z województwa mazowieckiego możemy założyć, że podobne wyniki uzyskalibyśmy dla całego kraju. Przekonanie biznesu, że uczelnie wyższe nie są dobrym partnerem do współpracy, jest dosyć powszechne - mówi Marcin Zarzecki, koordynator badania.

Jak ocenia Pan/i możliwość nawiązania współpracy z jednostką naukowo-badawczą lub z uczelnią wyższą z obszaru województwa mazowieckiego na skali od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najniższą możliwość, a 5 najwyższą?Jako słabe punkty uczelni wyższych ograniczające lub uniemożliwiające współpracę z nimi przedsiębiorcy wymieniali: biurokrację, skomplikowane i czasochłonne procedury, słaby przepływ informacji oraz niedostosowanie uczelni do realiów rynkowych.

*Badanie „Diagnoza współpracy między szkolnictwem wyższym i sferą gospodarczą, w tym ekspertyza na temat innowacyjnych przedsiębiorstw na Mazowszu” przeprowadzone zostało na reprezentatywnej grupie mazowieckich przedsiębiorców, n= 500. W badaniu uczestniczyli przedstawiciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych branż i dziedzin gospodarki.


/akademickiemazowsze2030.pl
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj