Przedsiębiorcy nadal nie zgadzają się na podwyżki składek ZUS

Przedsiębiorcy nie zgodzili się na zaproponowane przez wicepremiera Hausnera propozycje podwyżek stawek na ubezpieczenie społeczne – poinformował Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, dementując jednocześnie poniedziałkowe informacje prasowe – informuje agencja PAP.

Marek Goliszewski odniósł się w ten sposób do doniesień poniedziałkowej prasy, według której część środowisk przedsiębiorców skłonna jest pójść na kompromis w sprawie podwyżek składek ZUS. Prezes BCC stwierdził, że doniesienia prasowe oparte były na wypowiedzi "jednego z naszych kolegów, który wyszedł przed szereg i uchylił rąbka tajemnicy z negocjacji z ministerstwem gospodarki". Chodzi tu prawdopodobnie o Jeremiego Mordasiewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.

Stanowisko przedsiębiorców w sprawie podwyżek stawek ZUS nie zmieni się, dopóki nie będzie jednoznacznego porozumienia z rządem – twierdzi Goliszewski. Rozmowy z rządem cały czas trwają, trudno więc mówić o porozumieniu. Goliszewski twierdzi, że podwyżka składek ZUS będzie miała na celu zapełnienie państwowej kasy, dopóty przedsiębiorcy nie wyrażą na nią zgody.

M.D.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne