REKLAMA

Przedsiębiorca oskarżony o niezapłacenie co najmniej 3,5 mln zł podatku

2021-01-27 10:21
publikacja
2021-01-27 10:21
Przedsiębiorca oskarżony o niezapłacenie co najmniej 3,5 mln zł podatku
Przedsiębiorca oskarżony o niezapłacenie co najmniej 3,5 mln zł podatku
fot. Andrzej Rostek / / Shutterstock

Do ośmiu lat więzienia grozi przedsiębiorcy z Żar (Lubuskie) oskarżonemu o zatajanie rzeczywistej wartości sprzedaży w deklaracjach podatkowych. Według śledczych w ten sposób uniknął zapłacenia co najmniej 3,5 mln zł podatku – poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte pod koniec 2019 r., kiedy to do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez 30-latka.

Sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach realizowali policjanci z tamtejszej komendy powiatowej zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu.

Z ustaleń śledczych wynika, że od stycznia 2016 r. do stycznia 2018 r. oskarżony miał przedkładać deklaracje podatkowe, w których zatajał rzeczywistą wartość sprzedawanych produktów, nie opłacając z tego tytułu co najmniej 3,5 mln zł należnego podatku. Mężczyzna zajmował się sprzedażą m.in. sprzętu komputerowego, produktów AGD i telewizorów.

"Za uzyskane w nielegalny sposób pieniądze kupił nieruchomości oraz samochód ciężarowy. Następnie, żeby udaremnić ściągnięcie wierzytelności, sprzedał samochód, a prawa majątkowe nieruchomości przeniósł na 24-letnią kobietę. Ona również usłyszała w tej sprawie zarzut. Grozi jej do pięciu lat więzienia" – powiedział Maludy.

Do zatrzymania 30-latka doszło w połowie ubiegłego roku. Po przedstawieniu zarzutów trafił do aresztu. Wyszedł już z niego i jest teraz pod dozorem policji. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Na poczet przyszłych kar prokurator zabezpieczył mienie oskarżonego o wartości ponad 1,5 mln zł.

Autor: Marcin Rynkiewicz

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki