Przedsiębiorca będzie musiał zapłacić przelewem

Wszystkie płatności powyżej równowartości 3 tysięcy euro przedsiębiorcy mają realizować przelewem bankowym. Ma to spowodować zmniejszenie szarej strefy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta dodaje, że nad pomysłem zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej pracują posłowie Platformy Obywatelskiej. Popiera go Ministerstwo Finansów. "Zwiększenie rozliczeń w formie bezgotówkowej jest korzystne dla gospodarki" - mówi dziennikowi biuro prasowe resortu.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik gazeta Prawna"/kry/dyd


Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Ba-ham

Przelewy z mojego banku na wyspie nieodkrytej honoruje Goldmam Sachs i reszta społki.

! Odpowiedz
0 0 ~lBolek

Szara strefa to chyba polega na tym, że nie ma żadnych faktur ani przelewów ani zusów ani podatków ani kontroli - ograniczenia dotkną tylko uczciwych przedsiębiorców. A szara strefa będzie się miała coraz lepiej. Tak to jest jeśli prawo tworzą matoły bez żadnego pojęcia.

! Odpowiedz
0 0 ~Arti

Ja też chciałbym mieć taką firmę jak bank, gdzie klient jest zmuszony (ustawą) do korzystania moich usług.

! Odpowiedz
1 0 ~j23

a miało być k... wszystko w jednym okienku!!! .... i będzie - nepotyczni kolesie tuska z US będą widzieli waszą kasę w jednym okienku monitora w zacisznych pokoikach swoich gabinetów.

! Odpowiedz
1 0 jrkp

bedzie - jesli zaczniecie wszyscy glowowac na KNP a nie na bande 4rga...

! Odpowiedz
0 0 ~gan

Życia zabraknie. Teraz jest 15 tys eur, potem wszystko przelewem. Będzie 3 tys eur gotówka , potem wszystko przelewem. Nic nie rozpiszesz, bo nie o sztukę chodzi, a saldo.

! Odpowiedz
0 1 ~dex

a zegarek nowaka kosztowal 4 tys eu i kupil mu go koles bez przelewu choc koles zaczyna miec amnezje

! Odpowiedz
0 1 ~zz

Zarobią banki, które i tak wyprowadzają zyski z Polski tytułem różnych opłat. Szarej strefy i tak się w ten sposób nie wypleni.

! Odpowiedz
0 1 ~znafca

Moim zdaniem to nie powinno się prowadzić działalności gospodarczej wcale! A płacić same podatki, bo wiadomo że przedsiębiorca to krwiopijca i wyzyskiwacz ludu pracującego. Tylko Panstwowe przedsiębiorstwa zarządzane przez polityków są wstanie dystrybuować cały zysk do społeczeństwa, po co nam prywatne firmy ? Żeby nastęny "bizmesmen" mógł sobie kupić mercedesa ? Komuno wróc :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Yeti

drobiazg.... wystawi się kilka faktur zamiast jednej i będzie gotówka ;-)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne