Przedłużono zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego użytego do produkcji środków biobójczych

W sobotę weszło w życie - opublikowane dzień wcześniej - rozporządzenie o przedłużeniu zwolnienia z akcyzy dla alkoholu etylowego użytego do produkcji środków biobójczych.

(fot. Anna Shvets / Pexels)

"Podpisane w piątek, 27 marca, rozporządzenia ministra finansów przedłużają obowiązujące w ostatnich dniach znaczące odstępstwa w przepisach akcyzowych. Ważne w kontekście produkcji środków dezynfekujących bez akcyzy" - poinformowało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Oba rozporządzenia zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw w piątek. Rozporządzenie dotyczące zwolnienia z akcyzy weszło w życie w sobotę - przewiduje bowiem wejście w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i będzie obowiązywać do 3 kwietnia br. Natomiast rozporządzenie dotyczące środków skażających weszło w życie w piątek i będzie obowiązywać do 3 kwietnia.

W ubiegłą niedzielę opublikowano rozporządzenie ministra finansów, które przewiduje, że alkohol etylowy użyty do produkcji środków biobójczych jest - pod pewnymi warunkami - zwolniony z akcyzy oraz rozporządzenie dotyczące środków skażających alkohol etylowy. Oba rozporządzenia przewidywały, że zwolnienie ma być stosowane od 23 marca 2020 r. do dnia 27 marca 2020 r. (PAP)

autor: Marcin Musiał

mmu/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.