REKLAMA

Przedłużona promocja trzech funduszy Skarbca

2003-01-06 13:29
publikacja
2003-01-06 13:29
Przedłużona została trwająca w ubiegłym roku promocja, polegająca na zniesieniu prowizji pobieranej przy zakupie jednostek uczestnictwa funduszy bezpiecznych zarządzanych przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC: Skarbiec-Kasa, Skarbiec-Obligacja i Skarbiec-Dolarowa Obligacja.

Zdecydowaliśmy się na przedłużenie promocji, ponieważ jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych jej rezultatów. Aktywa funduszy dłużnych wzrosły w ubiegłym roku o ponad 320 mln zł - powiedziała Beata Kielan, wiceprezes zarządu TFI SKARBIEC. - Ponadto brak opłaty manipulacyjnej podnosi rentowność funduszy, a co za tym idzie - ma zachęcić inwestorów do lokowania w nich oszczędności, dodaje Beata Kielan.

SKARBIEC-KASA jest funduszem rynku pieniężnego. Inwestuje w najbezpieczniejsze i najbardziej wiarygodne papiery krótkoterminowe (m.in. bony skarbowe i obligacje rządowe). Fundusz umożliwia osiągnięcie rentowności porównywalnej z najlepszymi terminowymi lokatami bankowymi, przy jednoczesnej większej płynności, która pozwala na wycofanie środków wraz z wypracowanym zyskiem w każdej chwili. SKARBIEC-KASA stanowi zatem alternatywę dla rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i krótkoterminowych lokat bankowych. Zysk z inwestycji w ten fundusz wyniósł w ubiegłym roku 9%.

SKARBIEC-OBLIGACJA to z kolei fundusz, który inwestuje w długoterminowe papiery dłużne, przede wszystkim w obligacje Skarbu Państwa. Stanowi alternatywę dla bezpośredniego inwestowania w obligacje oraz dla średnio- i długoterminowych lokat bankowych (np. jednorocznych). Inwestycja w fundusz Skarbiec-Obligacja przyniosła inwestorom w ubiegłym roku zysk w wysokości 15,03%.

SKARBIEC-DOLAROWA OBLIGACJA inwestuje powierzone środki w instrumenty dłużne, których wartość wyrażona jest w dolarach. Fundusz rekomendowany jest przede wszystkim osobom oszczędzającym w dolarach, szczególnie na dolarowych depozytach bankowych, oczekującym konkurencyjnych zysków. Wyrażony w dolarach zysk z inwestycji w ten fundusz wyniósł w ubiegłym roku 5,30%.
Źródło:
Tematy
Wyjątkowa wyprzedaż Ford Pro. Poznaj najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwestowanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki