REKLAMA

Przed nami aż trzy handlowe niedziele

2019-12-13 14:41
publikacja
2019-12-13 14:41

W niedzielę, 15 grudnia sklepy będą otwarte, tak samo jak w kolejną niedzielę - 22 grudnia. Handlowa niedziela przypadnie jeszcze 29 grudnia - zgodnie z obowiązującą w 2019 r. zasadą, że handel jest dozwolony w jedną - ostatnią niedzielę w miesiącu.

/ Bankier.pl

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w tym roku handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w siedem niedziel: w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Wszystkie szczegóły opisaliśmy w tekście "Zmiany w zakazie handlu w niedziele od stycznia 2020 r."

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Zakaz handlu i niedziele handlowe w 2020 roku

W 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych, a dodatkowo w niektóre dni zakupy będzie można zrobić tylko do godziny 14:00.

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło:PAP

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
silvio_gessell
Dzięki Bogu, również w niedzielę musi być możliwość aby pracować.
silvio_gesell
Silvio Gesell pisze się przez jedno „s”.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki