Przeciętne wynagrodzenie w III kwartale wzrosło do 4 931,59 zł

Przeciętne wynagrodzenie w III kwartale br. wyniosło 4 931,59 zł - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. Tym samym wzrosło ono o 7,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, kiedy wyniosło 4 580,20 zł.

(Shutterstock)

"Na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...) ogłasza się, że przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2019 r. wyniosło 4 931,59 zł" - poinformował GUS w komunikacie.

W porównaniu do drugiego kwartału tego roku przeciętne wynagrodzenie w III kwartale wzrosło o 1,9 proc. wobec 4 839,24 zł. Zgodnie z danymi GUS-u w pierwszym kwartale tego roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło 4 950,94 zł.

Autor: Marcin Musiał

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 do_niczego

Zapraszamy do pracy w PL Niemców,Brytyjczyków,Holendrów,Francuzów,Duńczyków itp.wiele zachodnich fabryk otwartych w Polsce poszukuje pracowników.

! Odpowiedz
71 46 marxs

nie wiem po co sie publikuje te zusowskie głupoty o "przeciętnym" wynagrodzeniu które sie tyczy około 6 % zatrudnionych a żeby było jeszcze i śmieszniej i straszniej to złodziejsko-oszukańczy ZUS liczy z tego wynagrodzenia dla milionów polskich przedsiębiorców skladki jakie maja placic na NFZ i ZUS

! Odpowiedz
3 44 jakubeczko

W porównaniu z tobą mały Waniu ZUS to wręcz swiątynia rzetelności w podawaniu informacji:))
Link do 6% albo GTFO

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.