Prywatna firma przekazała szpitalowi w Suwałkach 500 maseczek ochronnych

Firma z Suwałk (Podlaskie) przekazała bezpłatnie 500 maseczek ochronnych na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Pracownicy placówki szyją także sami maseczki chirurgiczno-zabiegowe.

(fot. Yuri Smityuk / TASS)

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach Adam Szałanda poinformował PAP, że szpital musi mieć rezerwy maseczek, a obecnie ich zakup jest zbyt kosztowny.

"Mamy zapasy, ale te rezerwy muszą być bezpieczne. Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w kraju" - dodał Szałanda.

Dyrektor poinformował, że jedna z suwalskich fir podarowała szpitalowi 500 maseczek jednorazowych.

Szałanda powiedział, że dotychczas pracownice szpitalnej pralni same szyły maseczki, kiedy zachodziła taka potrzeba. Mogą one wyprodukować ok. 100 sztuk dziennie. Szpital kupił 5 bel trzywarstwowej fizeliny do produkcji maseczek jednorazowych.

Dyrekcja placówki postanowiła także kupić dodatkowe respiratory, dyfuzory i inny sprzęt diagnostyczny niezbędny podczas epidemii koronawirusa. W tym celu samorząd Suwałk przekazał szpitalowi na ten cel 276 tysięcy zł.

W Suwałkach nie zanotowano dotąd przypadku zachorowania koronawirusem. Na jego obecność przebadano dotąd 15 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano, że w Polsce u 305 osób potwierdzono zarażenie koronawirusem, 5 osób zmarło.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ mark/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne