Prowizje na Allegro nie przestają rosnąć

Allegro ostatnio często zaskakuje sprzedających zmianami w regulaminach. Te natomiast dotyczą najczęściej podniesienia prowizji od sprzedaży w niektórych kategoriach. 

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Kiedy ostatnio informowaliśmy o nowym cenniku na Allegro, podniosła się prowizja od sprzedaży w kategorii "smartfony i telefony komórkowe" oraz w kilku innych kategoriach. 

Obecnie serwis zapowiedział zmiany w regulaminie, które wejdą w życie 13 maja 2019 roku. Dotyczą one ogłoszeń, zasad ich promowania i publikowania, oznaczenia Super Sprzedawcy i ochrony danych osobowych. Co najbardziej zainteresuje sprzedawców, to zmiany w prowizji od sprzedaży. Wśród nich znalazły się: 

  1. w kategorii Meble od 13 maja prowizja wzrośnie z 9 na 10 proc. oraz zostanie wprowadzona maksymalna kwota prowizji od sprzedaży w wysokości 100 zł. To oznacza, jak podaje Allegro, obniżkę prowizji od sprzedaży w przypadku przedmiotów w cenie powyżej 1111,11 zł.
  2. w kategorii Akcesoria GSM od 13 maja zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży z 9 proc. na: 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł, 6 zł + 6 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. 
  3. we wszystkich kategoriach odzieżowych w różnych działach Allegro prowizja zostanie podniesiona z 10 na 11 proc.

Dodatkowo Allegro zamierza zmierzyć się z nieuczciwymi sprzedawcami, których aukcje są obarczone ryzykiem niewysłania przedmiotów. Ta zmiana będzie wprowadzona 30 czerwca 2019 r. Serwis będzie mógł czasowo wstrzymać wypłatę środków na rzecz sprzedającego. "Czasowe wstrzymanie wypłaty środków będzie także dotyczyć transakcji prowadzonych przez sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" podaje serwis. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 30 infinum

Allegro wirtualną galeria handlową być chce

! Odpowiedz
48 8 adaminwest

Koszty Allegro sa ogramne na utrzymanie infrastruktury wiec gdzies te srodki trzeba zarobic.
Od strony marketingowej tez wydaja duzo widac po reklamach w tv.
A sprzedawcy maja wolny wybor na rynku, moga np korzystac z narzedzia www.saltando.pl i sprzedawac wiecej bez prowizji np na OLX, sprzedajemy itp

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 95 marekr987

12 procent to gruba przesada. Nawet banki tyle nie biora/

! Odpowiedz
0 7 y2767651

Amazon na swojej platformie sprzedazowej w niektorych kategoriach pobiera 40% (sic!) prowizji :]

! Odpowiedz
2 104 djalbert

Przy takich prowizjach, to ja sie dziwie, ze tam ktoś jeszcze handluje.

! Odpowiedz
11 3 y2767651

Serio? Myslisz ze wlasna strona jest taka super? Ale na ta "wlasna strone" to klient musi trafic. To przeklada sie na olbrzymie wydatki na marketing. Na innych platformach sprzedazowych masz porownywalne prowizje (wlaczajac w to tak kochane aliexpress).
Kolejna kwestia, to wysokosc prowizji - w jednych kategoriach sa one wieksze (zwykle w tych, w ktorych i marze sprzedawcow sa wysokie), w innych kategoriach prowizja oscyluje w okolicach 4%... darmowe dostawy same sie nie sfinansuja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 49 forfun

sprzedaję tam niepotrzebne już mi drobiazgi - kasują strasznie niektórych rzeczy juz nie wystawiam bo nie chce mi sie później latać na pocztę dla 5 zł

! Odpowiedz
2 45 krswlr

Presja że strony chińskich stron i wilgotny oddech Amazonu na karku Allegro robi swoje. Naspers wiedział co robi odpychając udziały

! Odpowiedz
1 57 karbinadel

De facto zmierza to wszystko do wyeliminowania niezależnych przedsiębiorców - żeby Allegro miało mnie konkurencji w swojej "strefie marek". Kilka działów już zostało zniszczonych (np. książki nowe)

! Odpowiedz
2 31 pc1974

12% to juz lichwa, to jest rozbój w biały dzień! Wykoszą wszystkich. Skandal!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne