REKLAMA

Prowizje na Allegro nie przestają rosnąć

2019-05-06 09:54
publikacja
2019-05-06 09:54

Allegro ostatnio często zaskakuje sprzedających zmianami w regulaminach. Te natomiast dotyczą najczęściej podniesienia prowizji od sprzedaży w niektórych kategoriach. 

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Kiedy ostatnio informowaliśmy o nowym cenniku na Allegro, podniosła się prowizja od sprzedaży w kategorii "smartfony i telefony komórkowe" oraz w kilku innych kategoriach. 

Obecnie serwis zapowiedział zmiany w regulaminie, które wejdą w życie 13 maja 2019 roku. Dotyczą one ogłoszeń, zasad ich promowania i publikowania, oznaczenia Super Sprzedawcy i ochrony danych osobowych. Co najbardziej zainteresuje sprzedawców, to zmiany w prowizji od sprzedaży. Wśród nich znalazły się: 

  1. w kategorii Meble od 13 maja prowizja wzrośnie z 9 na 10 proc. oraz zostanie wprowadzona maksymalna kwota prowizji od sprzedaży w wysokości 100 zł. To oznacza, jak podaje Allegro, obniżkę prowizji od sprzedaży w przypadku przedmiotów w cenie powyżej 1111,11 zł.
  2. w kategorii Akcesoria GSM od 13 maja zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży z 9 proc. na: 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł, 6 zł + 6 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. 
  3. we wszystkich kategoriach odzieżowych w różnych działach Allegro prowizja zostanie podniesiona z 10 na 11 proc.

Dodatkowo Allegro zamierza zmierzyć się z nieuczciwymi sprzedawcami, których aukcje są obarczone ryzykiem niewysłania przedmiotów. Ta zmiana będzie wprowadzona 30 czerwca 2019 r. Serwis będzie mógł czasowo wstrzymać wypłatę środków na rzecz sprzedającego. "Czasowe wstrzymanie wypłaty środków będzie także dotyczyć transakcji prowadzonych przez sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" podaje serwis. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
relievo
Allegro coraz bardziej utrudnia życie sprzedawcom i widać że apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnie będą podnosić opłaty dopóki ludzie nie zaczną masowo uciekać z tego portalu. Z drugiej strony mają mnóstwo klientów i ciągle kuszą ich promocjami jak np ostatnio wprowadzili zwrot gotówki za każdy zakup na allegro Allegro coraz bardziej utrudnia życie sprzedawcom i widać że apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnie będą podnosić opłaty dopóki ludzie nie zaczną masowo uciekać z tego portalu. Z drugiej strony mają mnóstwo klientów i ciągle kuszą ich promocjami jak np ostatnio wprowadzili zwrot gotówki za każdy zakup na allegro (więcej info tutaj http://allegro.cashback-polska.pl/ ) Tak samo za korzystanie z aplikacji dają różne bony rabatowe itp co tylko zwiększa obrót więc może w sumie sprzedawcy wyjdą w tej sytuacji na 0
jurnydziadek
Jakie zdzierstwo. To przez brak konkurencji. Amazonie ratuj!
y2767651
przeciez amazon, ebay (miedzynarodowy, nie polski) czy aliexpress pobieraja podobne czy nawet wyzsze prowizje. Ba! nawet jak konkurencja (czyli np Arena) pobiera nizsza prowizje niz Allegro, to dziwnym trafem ceny przedmiotow na arenie sa wyzsze niz na allegro ;) (i pisze tu o cenach pochodzacych od tego samego sprzedawcy, handlujacego przeciez amazon, ebay (miedzynarodowy, nie polski) czy aliexpress pobieraja podobne czy nawet wyzsze prowizje. Ba! nawet jak konkurencja (czyli np Arena) pobiera nizsza prowizje niz Allegro, to dziwnym trafem ceny przedmiotow na arenie sa wyzsze niz na allegro ;) (i pisze tu o cenach pochodzacych od tego samego sprzedawcy, handlujacego na obu portalach)
nowerozdanie
ooo widzę że spożywka się ustała na 10, wchodząc tu myślałem że znowu 3 raz w tym roku podniosą.
--__hubert__---__--__--__--__-
Ja już więcej kupuje obecnie na Alliexpres niż na ALLE-droggo. Allegro samo się chyli ku upadkowi, to już kwestia czasu. Nie da się zapłacić dla allegro prowizji 10% i pracować na marży ok 15% bo każdy kto poszuka ten sam produkt w sklepach internetowych zrozumie gdzie jest taniej.
pc1974
12% to juz lichwa, to jest rozbój w biały dzień! Wykoszą wszystkich. Skandal!
karbinadel
De facto zmierza to wszystko do wyeliminowania niezależnych przedsiębiorców - żeby Allegro miało mnie konkurencji w swojej "strefie marek". Kilka działów już zostało zniszczonych (np. książki nowe)
krswlr
Presja że strony chińskich stron i wilgotny oddech Amazonu na karku Allegro robi swoje. Naspers wiedział co robi odpychając udziały

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki