REKLAMA

Protest transportowców doprowadził do chaosu w Barcelonie

2019-03-18 15:46
publikacja
2019-03-18 15:46
Protest transportowców doprowadził do chaosu w Barcelonie
Protest transportowców doprowadził do chaosu w Barcelonie
fot. Quique Garcia / / EFE

Protest pracowników spółek transportowych doprowadził w poniedziałek do chaosu komunikacyjnego w aglomeracji Barcelony. Przed południem główne arterie stolicy Katalonii oraz wiele dróg na jej przedmieściach zostało zablokowanych przez ponad 800 ciężarówek.

Choć oficjalnie protest katalońskich kierowców rozpoczął się o 8.00, to już kilka godzin wcześniej na głównych drogach do Barcelony panowały utrudnienia w ruchu, spowodowane dużą liczbą zmierzających do centrum miasta tirów.

Jak poinformowali organizatorzy protestu, w poniedziałek przed południem do centrum Barcelony dotarło ponad 800 ciężarówek. Pojazdy blokowały główne ulice katalońskiej stolicy, kierując się bardzo wolno w stronę śródmieścia.

Wielu uczestników poniedziałkowej blokady Barcelony używa klaksonów. Na niektórych pojazdach umieszczono transparenty z napisami, m.in. "Żądamy szacunku!", "Walczymy o godną pracę!".

Poniedziałkowa akcja jest jedną z form prowadzonego od 11 marca protestu kierowców katalońskich firm transportowych. Domagają się oni m.in. poprawy warunków pracy, kilkuprocentowych podwyżek pensji, a w szczególności ograniczenia czasu oczekiwania na wjazd do portu w Barcelonie.

Organizatorzy akcji zastrzegli, że w ogarniętej w ostatnim czasie protestami Katalonii przeprowadzają strajk "samodzielnie" i nie chcą być kojarzeni z żadnymi grupami społecznymi lub politycznymi.

"Nasza mobilizacja ma cel pokojowy, a protest zamierzamy prowadzić (...) w sposób nie naruszający porządku publicznego. Walczymy jedynie o godność i poszanowanie naszych praw" - napisał szef stowarzyszenia Sintraport, Vicente Rodriguez Doblado.

W 2018 r. katalońscy transportowcy kilkakrotnie przeprowadzali blokady dróg w regionie, domagając się spełnienia ich postulatów zawodowych.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ asc/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki