Protest taksówkarzy szkodzi obywatelom

Protest taksówkarzy szkodzi przede wszystkim obywatelom - powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia rzecznik rządu Paweł Graś. Warszawscy taksówkarze, protestujący przeciwko deregulacji ich zawodu, bardzo wolno jadą z kilku stron w kierunku centrum, blokują ruch uliczny.

Warto by się zastanowić nad innymi formami protestu - powiedział rzecznik rządu dodając, że taksówkarze nie zyskają w ten sposób poparcia społecznego dla swoich postulatów. Graś podkreślił, że prace nad ustawą deregulacyjną są kontynuowane. Dzięki rozmowom z zainteresowanymi środowiskami wprowadzono do ustawy pewne zmiany. Zdaniem Grasia, deregulacja pozwoli na lepsze wykorzystanie możliwości rozwojowych państwa. Rzecznik dodał, że ostateczną wersję ustawy deregulacyjnej przedstawi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Paweł Graś powiedział, że bardzo się cieszy z rezygnacji przez Prawo i Sprawiedliwość z protestów w czasie euro. Ziarno polityki miłości zasiane przez premiera wydaje owoce w PiS-ie - powiedział rzecznik rządu. Podkreślił, że ważne jest, aby Euro 2012 przebiegło spokojnie, gdyż jest to jedna z niewielu okazji, w których Polacy mogą pokazać to, co mają dobrego. Graś wyraził nadzieję, że zrozumie to przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda. Dodał, że jeśli związkowcy będą protestowali w czasie mistrzostw Europy, to mogą zniechęcić do siebie społeczeństwo. Graś podkreślił, że gdyby w czasie protestów doszło do naruszenia prawa, to odpowiednie służby będą reagować.

Odpowiadając na pytanie, czy w czasie mistrzostw dojdzie do spotkań premiera Donalda Tuska z zagranicznymi politykami, Graś powiedział, że nie wiadomo jeszcze, kto przyjedzie na mecze. Decyzje w sprawie spotkań będą podejmowane na bieżąco - dodał rzecznik.

Mówiąc o sprawie ratyfikacji przez Polskę Konwencji Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet, Graś powiedział, że dyskutowano o tym na wczorajszym posiedzeniu rządu. Ministrowie postanowili zasięgnąć opinii ekspertów i podjąć decyzję za kilka tygodni. Rzecznik podkreślił, że różnice zdań nie dotyczą kwestii ideologicznych, ale wpływu konwencji na polskie prawo.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/buch
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil