Protest taksówkarzy na A2. Duże utrudnienia dla kierowców na wjeździe do Warszawy

Kilkudziesięciu taksówkarzy blokuje A2 w kierunku Warszawy na wysokości MOP Brwinów - powiedział we czwartek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak. Występują duże utrudnienia dla kierowców. 

[Aktualizacja 17:00: Ruch na autostradzie A2 odbywa się bez utrudnień - poinformowała na Twitterze warszawska policja, odnosząc się do czwartkowego protestu taksówkarzy na tej drodze. "Wobec 30 osób nałożono mandaty karne lub skierowano wnioski o ukaranie do sądu" - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.]

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Jak poinformował Marczak na miejsce protestu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego KSP oraz policjanci wydziału prewencji. "Na blokujących i tamujących ruch będą nakładane mandaty karne. Na miejsce wezwane są już pierwsze holowniki"- powiedział Marczak. W jego ocenie ruch jest mocno utrudniony zwłaszcza na odcinku w kierunku Warszawy. "Ruch odbywa się powolnie" - dodał rzecznik.

Małgorzata Tarnowska rzecznika prasowa mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała natomiast, że zablokowany jest prawy pas jezdni w stronę Warszawy, a ruch odbywa się lewym pasem. Kierowcy kierowani są przez policję na objazd przez węzeł Grodzisk Mazowiecki.

Czwartkowy protest to oddolna inicjatywa taksówkarzy, którzy zorganizowali się w grupie na jednym z portali społecznościowych i z węzła Brwinów na A2 mają zamiar jechać do Warszawy.

Jak powiedział PAP anonimowo jeden z taksówkarzy biorący udział w proteście, cel w jakim jadą kierowcy nie jest jeszcze ustalony. "Wyjechaliśmy dopiero z Brwinowa, około godzinę potrwa zanim przyjedziemy do Warszawy" - powiedział. Jak dodał, akacja ma koordynatorów, którzy na bieżąco będą ustalać miejsce, gdzie protestujący będą się ewentualnie kierować.

Taksówkarze protestują przeciwko planowanej zmianie ustawy o transporcie drogowym. Zakłada on m.in. możliwość używania aplikacji mobilnej jako alternatywy wobec stosowanego obecnie taksometru i kasy fiskalnej. Ma to dotyczyć taksówkarzy oraz "okazjonalnego przewozu osób pojazdem samochodowym (przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą)".

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ mark/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne