REKLAMA
BADANIE

Protektor nie zrealizuje przyjętej na lata 2020-23 strategii

2023-02-06 19:34
publikacja
2023-02-06 19:34

Protektor ocenia, że realizacja strategii na lata 2020-2023 nie jest możliwa w obecnym otoczeniu rynkowym. Zarząd zdecydował o jej uchyleniu - podała spółka w komunikacie. W tym roku rozpoczną się prace nad nową strategią, uwzględniającą zmienione otoczenie makroekonomiczne i sytuację polityczną.

Protektor nie zrealizuje przyjętej na lata 2020-23 strategii
Protektor nie zrealizuje przyjętej na lata 2020-23 strategii
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"(...) realizacja strategii 2020-2023 w aktualnym, zmienionym w stosunku do przewidywanego otoczeniu rynkowym nie jest możliwa ani uzasadniona. W związku z tym, zarząd postanowił podjąć uchwałę o jej uchyleniu. W ocenie zarządu, ww. strategia została częściowo zrealizowana w następujących obszarach: w zakresie konsolidacji i przeniesienia działów wspólnych do Polski, przebudowy struktury organizacyjnej, rozwoju produktu, wdrożenia własnego sklepu internetowego. Spółka jest także w trakcie zmiany struktury produkcji. Nie udało się natomiast zrealizować zakładanych wyników finansowych" - napisano w komunikacie.

Przyjęta w 2020 r. strategia do 2023 r. zakładała m.in. zwiększenie przychodów ze sprzedaży do poziomu ok. 180 mln zł, poprawę marży EBITDA do poziomu co najmniej 14 proc. oraz stałą politykę dywidendową. Długofalowe cele zakładały także transformację grupy ze statycznego producenta i dystrybutora w dynamiczną i innowacyjną firmę, działającą w segmencie Personal Protective Equipment (PPE) oraz dywersyfikację źródeł przychodów i nowe segmenty produktowe, w tym środki ochrony osobistej i inteligentną odzież, które miały stanowić do 20 proc. udziału w całkowitych przychodach ze sprzedaży.

"Brak powodzenia realizacji strategii 2020-2023 wynika z nieprzewidywalnych okoliczności, które w ostatnich latach w sposób bezprecedensowy zmieniły otoczenie biznesowe, w ramach którego spółka i grupa prowadzą działalność. Spółka nie była bowiem obiektywnie w stanie przewidzieć, czasu trwania i zakresu oddziaływania pandemii COVID-19 ani jak bardzo poważne konsekwencje gospodarcze i społeczne przyniesie. Co więcej, przyjmując strategię 2020-2023, spółka nie mogła spodziewać się wybuchu wojny w Ukrainie" - ocenił Protektor w komunikacie.

Protektor jest producentem obuwia specjalistycznego. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki