Protasiewicz rezygnuje z funkcji partyjnych po awanturze w Niemczech

Jacek Protasiewicz poinformował przewodniczącego PO Donalda Tuska o rezygnacji z przewodniczenia klubowi PO-PSL w Parlamencie Europejskim oraz z funkcji szefa kampanii PO w nadchodzących eurowyborach. Rezygnacja została przyjęta - poinformował sekretarz generalny PO Paweł Graś.

Komunikat Grasia na ten temat ukazał się w piątek po południu na stronie internetowej PO.

Decyzja ta jest skutkiem zdarzenia, które miało miejsce we wtorek wieczorem we Frankfurcie nad Menem. Dziennik "Bild" podał, że będący pod wpływem alkoholu Protasiewicz wywołał tam skandal na lotnisku, kłócąc się z celnikami i krzycząc "Heil Hitler".

Niemiecki celnik na lotnisku powiedział do mnie "raus", zagotowałem się - tłumaczył się w czwartek na specjalnej konferencji europoseł PO. "Powiedziałem, że "raus" w kraju, w którym mieszkam, kojarzy się z takimi słowami jak "Heil Hitler" czy "Hände hoch” - dodał.

Premier Donald Tusk ocenił w czwartek, że zachowanie Protasiewicza "niezależnie od tego, jak bardzo niestosowne było zachowanie celników czy policjantów niemieckich, było także niestosowne". (PAP)

wni/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mister wygnany

NIECH ZREZYGNUJE Z POLKIEGO OBYWSTWA I WYJEDZIE.PRZYNOSI WSTYD POLSCE I POLAKOM ZA GRANICĄ

!
0 0 ~reml

i takiego prostaka mamy w Eueroparlamencie,

! Odpowiedz
0 0 ~rycho

Spoko , spoko jest ich więcej a po kolejnych wyborach będzie wysyp

! Odpowiedz
0 0 ~Mazur

Jeżeli szefem taki, to kim są jego współpracownicy?

! Odpowiedz
0 0 ~polak

Śmiał się z Rokity teraz sam......A może Schetyny kuzun go załatwił?

! Odpowiedz
0 0 ~emeryt

szkoda gościa !!! był słaby i poległ w szwabii !!

! Odpowiedz
0 0 maruder

spokojnie, dla PRu zrezygnował z jednego dodatku za przewodniczącego, dalej spokojnie kumuluje kasę

! Odpowiedz
0 0 ~hm

Ale wstyd! To jak narazie polityczny i wizerunkowy blamaż roku. Tu nawet nie chodzi o to, czy ta - cytuję: "moczymorda" - jest z PO, czy z innej partii; tutaj chodzi o elementarne zasady, które nie przystoją człowiekowi "na poziomie". Facet najwyraźniej zapomniał, że oprócz funkcji europosła jest w pewnym sensie ambasadorem naszego kraju. Będąc osobą publiczną, sposób w jaki reprezentował nasz kraj za granicą jest szczytem chamstwa, prostactwa i prymitywizmu. To właśnie przez takich ludzi Polaków postrzega się jako pijaków. Jest szansa, że to się kiedyś skończy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ZNAWCA TEMATU

WIERZE FACETOWI , SZWABY WE FRANKFURCIE JAK MAJA OKAZJE TRAKTUJA POLAKOW POGARDLIWE I LEKCEWAZACO !!!!!!!!!! NIESTETY !!!!

! Odpowiedz
0 0 ~Keks

Na wstępie uściślę dla jasności - nie lubię Protasiewicza, to nie moja bajka ale tzw.polska racja stanu nakazuje bronić Polaka przed obcymi szczególnie na obczyźnie. Protasiewicz zadał sobie proste pytanie: Jeżeli tak traktują mnie to co mogą zrobić szaremu Nowakowi czy Wiśniewskiemu? Gdyby się awanturował to już dawno na You Tube leciał by film o tym jak się awanturuje pijany polski europoseł. A teraz wyobraźcie sobie że rzecz dotyczy niemieckiego europosła na lotnisku w Warszawie. Myślę że premier wespół z prezydentem na znak przeprosin byli by skłonni pocałować go w du..pę. Jest mi po prostu wstyd za taką a nie inną postawę moich rodaków w sprawie Protasiewicza. I tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

CELTIC 10,0000 63,9%
NANOGROUP 2,9600 24,4%
EFEKT 5,1000 18,6%
IIAAV 72,7000 -8,0%
MEDIACAP 1,7700 -6,3%
IDMSA 1,3400 -6,3%
Akcje: 222 wzrosło, 123 spadło, 52 bez zmian.
Wolumen: 104 770 602 akcji, obrót: 1 516 245 491 zł
Aktualizacja: 2020-06-03 17:04:59