Proste zarządzanie własnymi pieniędzmi

Zakładając konto w banku chcemy przede wszystkim móc w łatwy i szybki sposób, w każdej chwili korzystać ze zgromadzonych na nim środków. Kryterium, które zazwyczaj decyduje o wyborze banku to jakość obsługi. 

(Materiał partnera)

Wybieramy najczęściej bank który polecają nam najbliżsi, przyjaciele. Ważne jest, aby nasz bank miał dobry wizerunek i wysoką  jakość obsługi klienta oraz komunikował się z nami w prosty i przejrzysty sposób. Dotyczy to także wysokości opłat. A te, spisane w taryfach opłat i prowizji często potrafią przyprawić o zawrót głowy. Coś, co teoretycznie wydaje się być dostępne dla nas za złotówkę, po zagłębieniu się w wyjaśnienia spisane drobnym druczkiem okazuje się kosztować fortunę. Wprawdzie np. operatorzy telefoniczni czy dostawcy rozrywki stopniowo upraszczają warunki korzystania z telefonów, oferując za jedną, z góry określoną opłatę, nielimitowane rozmowy, smsy itp., dowolną ilość filmów i muzyki, ale już w bankach różnie z tym bywa. Klienci zaś szukają prostych rozwiązań, spełniających ich indywidualne oczekiwania. Na tym tle konto Proste Zasady w Getin Banku pozytywnie się wyróżnia, nawet w porównaniu do innych kont osobistych, bo w prosty sposób można uniknąć opłaty za prowadzenie. 

Wystarczy jedna płatność bezgotówkowa na dowolną kwotę w miesiącu, żeby opłata (8 zł) nie była wymagana. Ponad to dostajemy też darmową kartę debetową, nie płacimy prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – i to bez konieczności spełniania żadnych warunków. Osoby, które nie skończyły 26 roku życia, mają jeszcze prościej, bo prowadzenie konta też mają bezpłatne bez konieczności spełniania jakiegokolwiek warunku.

Do konta Proste Zasady można też dobrać Pakiet Niezawodny, czyli ubezpieczenie medyczne i domowe assistance. Przez pierwsze sześć miesięcy nie zapłacimy za niego ani złotówki, przez kolejne bank będzie co miesiąc pobierał z konta 6 zł. Rezygnacja z Pakietu jest możliwa w każdej chwili.

Z pewnością warto sięgnąć po ubezpieczenie "Ochrona Karty", które ustrzeże nas przed nieuprawnionym użyciem karty (do kwoty 150 euro) oraz jej utratą wskutek kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu (do 6000 zł). Ubezpieczyciel zapewnia także pokrycie kosztów związanych z wydaniem dokumentów (w tym dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy itd.). Koszt ubezpieczenia to 4 zł miesięcznie.

Posiadając jednocześnie konto osobiste oraz konto oszczędnościowe mamy możliwość regularnego odkładania kwoty na dowolny cel przy swobodnym zarządzaniu swoimi finansami. Oczywiście możemy też pożyczyć od banku pieniądze, wystarczy sprawdzić, ile będzie kosztować nas każda pożyczona złotówka – będziemy mieli wtedy jasność, czy stać nas na pożyczkę. W Getin Banku obowiązuje w tym przypadku prosta zasada – Za każde pożyczone 10 000 zł zapłacimy rocznie 1 000 zł. Wygodnie jest też skonsolidować wszystkie pożyczki. Mając tylko jedną ratę kredytu gotówkowego łatwiej zapanujemy nad zobowiązaniami i unikniemy stresu.

Takie konto z pewnością ułatwi nam życie i dysponowanie własnymi pieniędzmi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jury konkursu „Złoty Bankier” przyznało Getin Bankowi w kwietniu br. miejsce na podium w kategorii Złoty Bank — Najlepsza jakość obsługi.

(materiał partnera)

Źródło: Materiał partnera