Prokuratura zajmie się sprawą sprzedaży koszulek ze Stalinem

Prokuratura zajmie się sprawą sprzedaży koszulek ze Stalinem - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

(fot. anikasalsera / YAY Foto)

Jak podaje "ND", Oferowanie takich koszulek spotkało się z oburzeniem kombatantów, którzy skierowali pismo w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego.

"W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie żądam natychmiastowej interwencji w sprawie jawnego łamania artykułu 13 Konstytucji RP oraz popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu karnego przez sklep internetowy oferujący do sprzedaży koszulki z wizerunkiem Józefa Stalina" - zaapelował rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski.

Akcesoria te są oferowane przez stronę, którą prowadzi spółka z adresem w Warszawie, ale zarejestrowana w Poznaniu. Jak zauważyli krakowscy kombatanci, podobne motywy oferowane są również na innej stronie, prowadzonej przez zagraniczną firmę.

Według informacji Prokuratury Krajowej "pismo pana Jerzego Bukowskiego zostało potraktowane jako zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i w dniu 27 września 2018 r. zgodnie z właściwością zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej w Żarach". (PAP)

emi/ pat/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 13 karbinadel

Powinni też ścigać bezrozumnych małolatów, którzy noszą koszulki z komunistycznym zbrodniarzem Che Guevarą

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne