REKLAMA

Prokuratura ws. przecieków maturalnych: staramy się dotrzeć do źródła ujawnienia materiałów

2020-07-08 10:59
publikacja
2020-07-08 10:59
fot. Marian Zubrzycki / FORUM

Trwają przesłuchania, staramy się dotrzeć do źródła przecieków materiałów egzaminacyjnych - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że CKE wskazała w zawiadomieniu możliwe źródło przecieków.

O wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie ws. przecieków maturalnych poinformował 18 czerwca portal rmf24.pl. Sprawa dotyczy egzaminów dojrzałości z języka polskiego oraz matematyki. Jak wskazano, zawiadomienie w tej sprawie złożyła Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, czynności w tej sprawie prokuratura zleciła Komendzie Stołecznej Policji. Mają one trwać do końca lipca. Obecnie - jak wskazała Chyr - trwają przesłuchania.

Z informacji śledczych wynika, że w zawiadomieniu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wskazana została osoba, "którą można typować jako odpowiedzialną za to zdarzenie".

W dzień egzaminu, ale przed jego rozpoczęciem, ok. godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy "wesele elementy fantastyczne".

O sprawie poinformował na Twitterze profil "Emocje w sieci", analizujący nastroje internautów. Jak podał, ok godz. 6.30 zaczęto wyszukiwać frazy "wesele elementy fantastyczne" i "wesele fantastyka", a ok. godz. 7.00 – dokładny temat tegorocznej matury z polskiego na poziomie podstawowym: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów +Wesela+".

Zauważono, że działo się tak tylko w woj. podlaskim. Załączono przy tym wykresy z Google Trends pokazujące zainteresowanie wyszukiwanymi frazami w ujęciu czasowym. Między godz. 7.00 a 9.00 zanotowano też pojedyncze wyszukiwania frazy "Anna Kamieńska".

autor: Marcin Chomiuk

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki