REKLAMA
WAŻNE

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi Grzegorza Brauna

2022-01-18 11:09
publikacja
2022-01-18 11:09
Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi Grzegorza Brauna
Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi Grzegorza Brauna
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami "będziesz pan wisiał". Szersze uzasadnienie decyzji nie jest znane.

Wypowiedź padła z sejmowej mównicy we wrześniu ubiegłego roku. Polityk został wówczas wykluczony z obrad. "Poseł Braun zachował się skandalicznie. Chciałem opuścić salę sejmową, ale zwrócono mi uwagę, abym nie zniżał się do tego standardu" - mówił szef MZ Adam Niedzielski, który złożył potem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz, postępowanie ws. wypowiedzi Brauna zostało umorzone pod koniec ubiegłego roku. Szersze uzasadnienie decyzji nie jest znane.

Zawiadomienie w sprawie słów posła złożyła też marszałek Sejmu Elżbieta Witek. "Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - napisała na Twitterze po całym zdarzeniu. Wypowiedź Brauna potępili również inni parlamentarzyści. Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała go za nią naganą.

Jako pierwszy o decyzji prokuratury poinformował portal Radio Zet.

autorka: Sonia Otfinowska

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
demeryt_69
Wyjątkowo obleśny 'góral' :)

dariusz_baran
Brawo Panie Grzegorzu. Głoszenie prawdy jest czynem rewolucyjnym. Dzisiaj lewactwo nazywa to mową nienawiści.
demeryt_69
Baran to prawdziwe nazwisko?

pdox
Równie dobrze można uznać, że groźbą karalną jest stwierdzenie, że "każdy umrze" - i to groźba pod adresem całej ludzkości, grubo. Ale dla lemingozy to wystarczy.
czerwony_wiewior
Nie mogą robić precedensu i karać za pieprzenie głupot. Bo potem by musieli wsadzić cały rząd, z ministrem sprawiedliwości na czele
karbinadel
A ciekawe, co by zrobiła prokuratura, gdyby to powiedział ktoś z PO albo Lewicy? Pewnie zrobiłaby nalot na mieszkanie o 6 rano, szukając sznura
carlito1
Te niedzielski ..... co ma wi...eć nie utonie .. :)

umorzenie tej sprawy było oczywiste i to tylko szopka... musi by realna szansa na wykonanie groźby, żeby ona mogła zostać uznana za groźbę karalną...
duck_killer
Poza tym Braun powiedział to w taki sposób, że nie wskazał konkretnie osoby, która miałaby tego dokonać.
anannke
Wystarczy, żeby znalazł się jeden czubek jak w przypadku zabójstwa Adamowicza. Ale w Polsce wiadomo, że robi się coś dopiero po fakcie. Pod groźbę karalną ciężko to podciągnąć ale pod groźby bezprawne - jak najbardziej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gro%C5%BAba_bezprawna
kryzysio odpowiada anannke
Baba bezprawna?

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki