REKLAMA

Prokuratura o rzekomych prześladowaniach Zbigniewa S.: Był skazany 28 razy, to przestępca

2020-10-21 06:55
publikacja
2020-10-21 06:55
fot. Grażyna Myśliwska / FORUM

Zbigniew S. po zwolnieniu z aresztu śledczego wyjechał do Norwegii i ubiega się o azyl polityczny. Sam S. twierdzi, że jest w Polsce prześladowany, a jego rodzina kryminalizowana. Prokuratura Krajowa podała PAP, że "przestępca ten ciągu ostatnich 20 lat był skazany 28 razy" m.in. za oszustwa, zniesławienia i znieważenia.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód oddalił w miniony czwartek wniosek o aresztowanie Zbigniewa S., któremu Prokuratura Regionalna w Lublinie zarzuciła przywłaszczenie 253 tys. zł na szkodę prowadzonej przez niego fundacji i sprzeniewierzenia ich podczas gry w ruletkę. Przestępstwo to – jak przekazała PAP prokuratura – miał popełnić w warunkach recydywy. Mimo to decyzją sądu S. został zwolniony i – jak wynika z publikowanych przez niego na Facebooku treści – przebywa obecnie w Norwegii, gdzie zamierza się ubiegać o azyl polityczny.

"Mój azyl nie ma na celu sparaliżowania moich spraw, w których zamierzam uczestniczyć konferencyjnie, lecz azyl ma mi dać prawo do życia, pracy i ochrony zdrowia" – napisał S.

Z relacji Zbigniewa S. wynika, że przebywając w Polsce, był prześladowany i "fałszywie oskarżany przez prokuratury w całej Polsce", które "nie znajdowały elementarnych walorów dowodowych oskarżeń kierowanych wraz z wnioskami o kolejne aresztowania". "Byłem jak zwierz codziennie wzywany do sądu" - powiedział we wtorek wieczorem podczas "relacji na żywo". Dodał "mam nadzieję, że dostanę ten azyl".

Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na pytanie PAP o charakter przestępstw zarzucanych na przestrzeni lat Zbigniewowi S., a także ewentualne polityczne podłoże wszczynanych przeciwko niemu postępowań odpowiedziała, wymieniając czyny o charakterze kryminalnym: "Zbigniew S. był skazany m.in. o oszustwa, znieważenia (w tym Prezydenta RP) i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie, fałszowanie dokumentów, przywłaszczenia, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, naruszenie miru domowego, publiczne nawoływanie do występku lub przestępstwa skarbowego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy" – wyliczyła PK.

Z danych przygotowanych przez Dział Prasowy PK wynika, że w latach 2000 - 2020 zapadło 28 wyroków skazujących Zbigniewa S. "Ostatnio w sierpniu i we wrześniu 2020 r. w sądach w Ostrowi Mazowieckiej, Warszawie i w Zawierciu zapadły trzy nieprawomocne wyroki skazujące Zbigniewa S. na – odpowiednio – 2 lata 6 miesięcy, 1 rok 8 miesięcy i 8 miesięcy pozbawienia wolności" – podała prokuratura.

Przeciwko S. toczy się obecnie kilkanaście postępowań sądowych i – jak podała PK – w przeszłości był poszukiwany listem gończym w związku z uchylaniem się od odbycia kary pozbawienia wolności.

Prokuratura Regionalna w Lublinie zapowiedziała złożenie zażalenia na decyzję sądu, który nie uwzględnił wniosku o aresztowanie Zbigniewa S.

Autorka: Hanna Dobrowolska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
trooper
Cały aparat państwa Ziobro już wykorzystał przeciwko temu jednemu człowiekowi a ten nadal na wolności. To rodzi nadzieję na to, że jeszcze nie upadliśmy jako państwo na samo dno.
itso_cyca_cytater
no zrobił to co każdy szanujący się przestępca powinien zrobić po prostu wyjechać i nie być obciążeniem finansowym dla podatnika
itso_cyca_cytater
''Przeciwko S. toczy się obecnie kilkanaście postępowań sądowych i – jak podała PK – w przeszłości był poszukiwany listem gończym w związku z uchylaniem się od odbycia kary pozbawienia wolności.''

zakorkował system sądowy haha może z norwegami będzie się mu żyć lepiej pobuszować z
''Przeciwko S. toczy się obecnie kilkanaście postępowań sądowych i – jak podała PK – w przeszłości był poszukiwany listem gończym w związku z uchylaniem się od odbycia kary pozbawienia wolności.''

zakorkował system sądowy haha może z norwegami będzie się mu żyć lepiej pobuszować z apetor jak jeszcze żyje
pancerowany
Zero już wszystkiego próbował... 28 razy... i nic.
carlito1
Znieważenia.... Hahah faktycznie kryminał...

To jak by ukradł papier toaletowy 28 razy to był by zbrodniarzem...

Stonoga coś ma znowu na PiS stąd pewnie nagonka
trooper
Dobrze, że nie za bluźnierstwa, bo by się nie wywinął :)))
jes odpowiada trooper
Już niedługo powiedzenie złego słowa na Nieinternowanego lub Zero będzie pewnie bluźnierstwem.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki