REKLAMA

Prokurator chce uchylenia imunitetów posłom, którzy fałszowali podpisy

2003-07-07 13:27
publikacja
2003-07-07 13:27
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przekazała ministrowi sprawiedliwości wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego Renacie Beger z Samoobrony i Józefowi Skowyrze z Ligi Polskich Rodzin. Według prowadzących śledztwo, sfałszowali oni listy osób, popierających ich kandydatury w wyborach do Sejmu w 2001-ym roku. Posłowie zaprzeczają podejrzeniem prokuratury.

Jak mówi prokurator Mirosław Adamski, w sprawie przesłuchano do tej pory kilka tysięcy świadków. Większość z tych osób twierdzi, że nie popierała żadnego z dwójki posłów, a ich podpisy na okazanych listach poparcia są podrobione. Prokurator dodał, że biegły sądowy potwierdził, że większość podpisów jest sfałszowana. Zarówno Renata Beger, jak i Józef Skowyra sami dokonywali części wpisów na swoich listach. Znalazły się na nich, między innymi, dane kilkunastu osób, które nie żyją.

Wnioski o uchylenie immunitetu trafiły dziś do Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Zgodnie z procedurą, tylko ona może je przekazać ministrowi sprawiedliwości. Jeśli Sejm uchyli obu posłom immunitety, prokuratura postawi im zarzuty sfałszowania list wyborczych. Grozi za to do 5-ciu lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie trwa od prawie dwóch lat. Prokuratura postawiła już zarzuty osobom, z którymi posłowie mieli współpracować przy fałszowaniu list.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki