Projekty obiecane przez Dudę są "szlifowane"

Prezydenckie projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego są już "szlifowane" - powiedziała w czwartek szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska.

Jak mówiła Sadurska w radiu Tok FM, prace nad tymi projektami są bardzo zaawansowane. "Pan prezydent Andrzej Duda obiecał złożenie dwóch projektów ustaw (...) dotyczących kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego. (...) Mogę powiedzieć, że te projekty są już szlifowane" - poinformowała.

Przypomniała, że pod wnioskiem dotyczącym referendum dotyczącym wieku emerytalnego podpisało się ok. 2 mln osób i "jest to temat, który bardzo często pojawia się na spotkaniach z prezydentem Dudą". "Projekty zostaną złożone i my powiemy: sprawdzam" - stwierdziła.

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie dla PAP mówił, że jego pierwsze prezydenckie projekty będą dotyczyć reformy emerytalnej i podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, dzisiaj jest ona na śmiesznym poziomie. Zapowiedziałem, że w jak najszybszym czasie powinna zostać podniesiona do co najmniej ośmiu tysięcy, ale mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona podnoszona" - mówił.

Do tych planów odniosła się w środę premier Ewa Kopacz. "Jeśli mówimy dziś, że tym, którym się najciężej żyje w Polsce, powinniśmy pomagać, to zwiększając kwotę wolną od podatku, równo traktujemy tych, którym się powiodło, i tych, którym jest naprawdę ciężko" - mówiła premier w TVP Info.

"Dzisiaj jeśli ktoś mówi, że chce obniżyć wiek emerytalny, gdyby był do końca rzetelny w tym, co mówi, powiedziałby: +ale wy musicie się zgodzić na to, że wasze emerytury w przyszłości będą zdecydowanie niższe+. I wtedy jest to uczciwe postawienie sprawy. Dzisiaj w kampanii politycznej, w tej kampanii wyborczej dominuje polityka, która jest mało odpowiedzialna" - oświadczyła. (PAP)

rbk/ abr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~mmm

"Jeśli mówimy dziś, że tym, którym się najciężej żyje w Polsce, powinniśmy pomagać, to zwiększając kwotę wolną od podatku, równo traktujemy tych, którym się powiodło, i tych, którym jest naprawdę ciężko"

No to faktycznie lepiej zabrać tym co zapierdzielają od rana do nocy, bo im się powiodło i dać tym co się nawet nie starają, bo im się nie powiodło

Pomagać potrzebującym jak najbardziej, dlaczego kosztem innych?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~6666

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Andi

Pani premier uderzyła w retorykę PiSu niestety.
Znowu mylone są pojęcia "sprawiedliwość" i "sprawiedliwość społeczna".
A ja się zapytam Pani premier, czy sprawiedliwe jest, że jako pracujący obywatel,
płacący większe podatki od tego, któremu się nie "powiodło"* dostaję od Państwa mniej? Czyli w sumie nic.
*"nie powiodło się" traktowane jest głównie przez PISmaków jako statut społeczny.
Taka szczególnie uprawniona grupa społeczna, która permanentnie w tym statucie tkwi.
Aha i nie popieram pana prezydenta w żadnym jego postulacie, dla jasności. Poprostu powyższa riposta pani Kopacz jest co najmniej żenująca i uwłacza przeciętnej inteligencji obywatelowi.
A propozycje zmian pana prezydenta są znacznie bardziej absurdalne niż wypowiedź pani Kopacz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil