Projekt ustawy obniżającej PIT wpłynął do Sejmu

To pierwsza od ponad 10 lat istotna i realna obniżka podatku PIT - ocenił szef resortu finansów Marian Banaś komentując rządowy projekt noweli ustawy m.in. obniżający PIT z 18 do 17 proc., który w piątek wpłynął do Sejmu.

(Ministerstwo Finansów)

"Projekt ustawy, który dzisiaj wpłynął do Sejmu zakłada obniżenie PIT z 18 do 17 proc. oraz ponad dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Dzięki wprowadzeniu tych zmian około 25 milionów Polaków będzie zarabiać więcej. To pierwsza od ponad 10 lat istotna i realna obniżka podatku PIT" - napisał w piątek na Twitterze Banaś.

Do Sejmu wpłynął w piątek rządowy projekt noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zakłada m.in. obniżenie PIT z 18 do 17 proc. oraz co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Przewidziane w nim rozwiązania mają wejść w życie 1 października br.

W tym roku zmiany będą kosztować finanse publiczne ok. 2,7 mld zł, w kolejnych latach ok. 9,7 mld zł. Projekt, przyjęty przez rząd 16 lipca jest jednym z elementów tzw. piątki PiS. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ mmu/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.