Projekt ustawy 500 plus na każde dziecko w najbliższych dniach trafi do konsultacji

Projekt ustawy 500 plus na każde dziecko w najbliższych dniach trafi do konsultacji społecznych - poinformował w środę wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, w Programie I Polskiego Radia.

(fot. Lukasz Krajewski / FORUM)

"Mamy przygotowany projekt, na dniach trafi on do konsultacji społecznych, wejście w życie ustawy przewidywane jest na 1 lipca. Program obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia, nie ma już kryterium dochodowego na pierwsze dziecko. 1 lipca składamy wniosek w formie elektronicznej, 1 sierpnia w formie papierowej, i w ciągu trzech miesięcy będą wypłacana pierwsze świadczenia, z wyrównaniem" - powiedział Szwed.

Jak wynika z ostatnich zapowiedzi programowych PiS, od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500+ obejmie także pierwsze dziecko w rodzinie. Koszt wprowadzania programu ma wynieść około 20 mld zł rocznie.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zaznaczył, że potrzebne będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu.

"Wydaje się dziś, że powinno być dodatkowe posiedzenie Sejmu, żebyśmy w tych terminach tę +mapę drogową+ zrealizowali. Wiem, że takie rozmowy były prowadzone z marszałkiem Kuchcińskim" - powiedział. (PAP Biznes)

pat/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 rav82

Moja propozycja to likwidacja PPK i reforma systemu emerytalnego - na wypadek śmierci płatnika pieniądze ze składek otrzyma wskazana osoba ale prawo do tego będą mieli płatnicy, którzy nie będą korzystać z Programu 500+.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil