Program "Ciąża+" - Ministerstwo Zdrowia o bezpłatnych lekach

Katalog darmowych leków powstanie przy współpracy z lekarzami specjalistami m.in. z dziedziny ginekologii, położnictwa perinatologii, którzy doskonale wiedzą, jakie leki kobieta może przyjmować w ciąży - powiedziała w rozmowie z "Faktem" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, odnosząc się do programu "Ciąża+".

(fot. freestocks.org / Pexels)
Józefa Szczurek-Żelazko w rozmowie opublikowanej w czwartkowym "Fakcie" wskazała, że będą to tylko leki przepisywane na receptę, czyli tą regulacją nie będą objęte np. witaminy czy suplementy diety, które kobieta zażywa sama, bez konsultacji z lekarzem. "Nasz projekt jest kierowany do kobiet, które w ciąży muszą brać leki. Podkreślam słowo +muszą+"- zapowiedziała Józefa Szczurek- Żelazko.

Zaznaczyła jednocześnie, że bywają sytuacje, kiedy kobieta ze względu na zdrowie dziecka i swoje musi przyjmować leki, które są dla jej budżetu domowego dużym obciążeniem. "Chcemy, by bezpłatne były także leki, które kobieta przyjmowała, zanim zaszła w ciąże np. jeśli choruje na cukrzycę, nadciśnienie czy zaburzenia hormonalne, o ile ich przyjmowanie będzie konieczne i będzie to bezpieczne dla płodu" - powiedziała wiceminister zdrowia.

Dodała także, że darmowe będą leki na choroby, jakie ujawnią się w trakcie trwania ciąży lub np. hormony, które kobieta musi przyjmować, by ciążę utrzymać. "Katalog leków powstanie przy współpracy z lekarzami specjalistami m.in. z dziedziny ginekologii, położnictwa perinatologii, którzy doskonale wiedzą, jakie leki kobieta może przyjmować w ciąży" - podkreśliła.

akuz/ aj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 19 antek10

Bezpłatne sfinansowane podatkami tych co pracują. Bolszewicy! Łahahahaha

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne