Program Antykryzysowy: Luksus ma się dobrze

2020-07-14 10:00
publikacja
2020-07-14 10:00
Bankier.tv

W tym odcinku Programu Antykryzysowego rozmawiamy o rynku nieruchomości luksusowych i o tym, jak zareagował na kryzys.

Czy nieruchomości luksusowe straciły na popularności w trakcie trwania pandemii? Jak zachowywali się kupujący? I czy epidemia zatrzymała prace budowlane? Porozmawiamy też o tym, jak rynek nieruchomości luksusowych zachowywał się podczas kryzysu w latach 2007-2009 i czy teraz reaguje podobnie. O wszystkim opowie nam Michał Skotnicki, prezes BBI Development. Na początku ustalimy jednak, jakie kryteria musi spełniać nieruchomość, by móc uznać ją za luksusową.

- Przez ostatnie lata wartość nieruchomości w Polsce rosła. Jakaś korekta była należna temu rynkowi i na pewno jesteśmy jej świadkiem. To się dopiero zaczyna. Pewnie te cyfry cofną się o kilka, może kilkanaście procent w tym segmencie popularnym. Natomiast przy nieruchomościach luksusowych jest trochę jak w tym powiedzeniu, że w kryzysie sprzedają się tylko te rzeczy, które są potrzebne do życia oraz te najbardziej luksusowe. I to się sprawdza. To było widać w 2008-2010 roku po upadku Lehmana, że te nieruchomości luksusowe bardzo dobrze się sprzedawały i tak jest teraz. Jest oczywiście trochę za wcześnie, żeby robić pełne podsumowania, ale dam przykład Złotej 44: paradoksalnie pierwsze półrocze, które właśnie zamknęliśmy, było najlepszym półroczem w trakcie kilkuletniej sprzedaży. Wydaje się więc, że osoby zamożne gdzieś muszą lokować kapitał - mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Zapraszamy też do słuchania Programu Antykryzysowego w wersji podcastowej.

JS

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kmierz
"Jakaś korekta była należna temu rynkowi i na pewno jesteśmy jej świadkiem. To się dopiero zaczyna. Pewnie te cyfry cofną się o kilka, może kilkanaście procent w tym segmencie popularnym." - hahhaahhah, co za bzdury. Każdy wie, że nieruchomości nigdy nie tanieją, nie ma co dalej czytać.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki