REKLAMA

Produkty hipoteczne indeksowane do waluty obcej w Raiffeisen Banku

2011-10-28 16:40
publikacja
2011-10-28 16:40

Raiffeisen Bank Polska zmodyfikował ofertę produktów hipotecznych wprowadzając kredyty i pożyczki indeksowane do waluty obcej. To produkty przeznaczone przede wszystkim dla klientów, którzy zamierzają budować dom lub kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.


Kredyt indeksowany walutą to kredyt, w którym kredytobiorca dokładnie wie, jaką kwotę w złotych otrzyma przy uruchomieniu kredytu. W umowie kredytowej kwota zobowiązania klienta wyrażona jest w złotych. Oznacza to, że dopiero w momencie wypłaty kredytu kwota jest przeliczana po aktualnym kursie na daną walutę (walutę indeksacji), od której potem liczona jest kwota rat. Klient wnioskujący o 200 tys. zł otrzyma taką kwotę jednorazowo lub w transzach, niezależnie od bieżącego kursu waluty.

Alternatywnym dla indeksacji, a często mniej dogodnym dla klienta rozwiązaniem, jest denominowanie kredytów i pożyczek w walucie obcej. Powoduje ono, że w trakcie uruchomienia kredytu, kwota podawana w euro jest przeliczana na złote po aktualnym kursie w dniu wypłaty. W tym przypadku wnioskodawca nie ma pewności, jaka ostatecznie kwota kredytu liczona w złotych zostanie mu wypłacona.

„Na kredyt indeksowany powinny decydować się zwłaszcza te osoby, które zamierzają budować dom lub kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. W tym przypadku zwykle kredyt wypłacany jest w transzach, przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, wraz z postępami prac na budowie, a w tym czasie może dojść do znacznych zmian kursu złotego do obcej waluty” – podkreśla Michał Glinka, dyrektor ds. rozwoju produktów bankowości detalicznej w Raiffeisen Bank Polska.

Obecnie Raiffeisen Bank Polska udziela walutowych kredytów i pożyczek hipotecznych w euro, a jedynie klienci bankowości prywatnej mogą dodatkowo korzystać z finansowania w dolarach. Bank oczywiście oferuje produkty hipoteczne w złotych./ Raiffeisen Bank Polska
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki