REKLAMA

Produkty hipoteczne indeksowane do waluty obcej w Raiffeisen Banku

2011-10-28 16:40
publikacja
2011-10-28 16:40

Raiffeisen Bank Polska zmodyfikował ofertę produktów hipotecznych wprowadzając kredyty i pożyczki indeksowane do waluty obcej. To produkty przeznaczone przede wszystkim dla klientów, którzy zamierzają budować dom lub kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.


Kredyt indeksowany walutą to kredyt, w którym kredytobiorca dokładnie wie, jaką kwotę w złotych otrzyma przy uruchomieniu kredytu. W umowie kredytowej kwota zobowiązania klienta wyrażona jest w złotych. Oznacza to, że dopiero w momencie wypłaty kredytu kwota jest przeliczana po aktualnym kursie na daną walutę (walutę indeksacji), od której potem liczona jest kwota rat. Klient wnioskujący o 200 tys. zł otrzyma taką kwotę jednorazowo lub w transzach, niezależnie od bieżącego kursu waluty.

Alternatywnym dla indeksacji, a często mniej dogodnym dla klienta rozwiązaniem, jest denominowanie kredytów i pożyczek w walucie obcej. Powoduje ono, że w trakcie uruchomienia kredytu, kwota podawana w euro jest przeliczana na złote po aktualnym kursie w dniu wypłaty. W tym przypadku wnioskodawca nie ma pewności, jaka ostatecznie kwota kredytu liczona w złotych zostanie mu wypłacona.

„Na kredyt indeksowany powinny decydować się zwłaszcza te osoby, które zamierzają budować dom lub kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. W tym przypadku zwykle kredyt wypłacany jest w transzach, przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, wraz z postępami prac na budowie, a w tym czasie może dojść do znacznych zmian kursu złotego do obcej waluty” – podkreśla Michał Glinka, dyrektor ds. rozwoju produktów bankowości detalicznej w Raiffeisen Bank Polska.

Obecnie Raiffeisen Bank Polska udziela walutowych kredytów i pożyczek hipotecznych w euro, a jedynie klienci bankowości prywatnej mogą dodatkowo korzystać z finansowania w dolarach. Bank oczywiście oferuje produkty hipoteczne w złotych./ Raiffeisen Bank Polska
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki