REKLAMA

Producent gier Huuuge złożył prospekt emisyjny w KNF

2020-08-31 09:12
publikacja
2020-08-31 09:12
Huuuge

Producent i wydawca gier Huuuge Inc. złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z rozważaną przez spółkę pierwszą ofertą publiczną i rozpoczęciem notowań na GPW - podał Huuuge w komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej, a o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników spółka będzie informować.

"Gry wideo to obecnie najbardziej popularna forma rozrywki na świecie, a gry mobilne to najszybciej rosnący segment tego rynku. (...) Koncentrujemy się na dalszym rozwoju, poszerzając ofertę nowych gier oraz realizując działania konsolidacyjne, czego przykładem są dokonane ostatnio przejęcia Playable Platform w Holandii i Double Star w Finlandii. Rozważamy także ofertę publiczną jako jedną z możliwych strategicznych opcji rozwoju" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, CEO Huuuge Anton Gauffin.

Huuuge Inc. to światowy producent i wydawca gier typu free-to-play przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe.

Jak podano, skonsolidowane przychody grupy Huuuge wzrosły do około 260 mln USD w 2019 r. z 152 mln USD w 2017 r., co oznacza średnioroczny wzrost na poziomie 30,7 proc.

Na koniec grudnia 2019 r. gry Huuuge miały średnio 3,98 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU), pochodzących ze zróżnicowanych grup demograficznych na całym świecie, przy czym największe rynki działalności spółki to Ameryka Północna i Europa Zachodnia. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki