REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Proces zielarza Jerzego Z. odroczony. Obrońcy chcą umorzenia postępowania

2023-03-30 18:16
publikacja
2023-03-30 18:16

W czwartek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie miał ruszyć proces zielarza Jerzego Zięby. Z uwagi na wpłynięcie odpowiedzi obrońcy na akt oskarżenia, która zawiera m.in. wniosek o umorzenie postępowania, sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy do 1 czerwca.

Proces zielarza Jerzego Z. odroczony. Obrońcy chcą umorzenia postępowania
Proces zielarza Jerzego Z. odroczony. Obrońcy chcą umorzenia postępowania
fot. Zolnierek / / Shutterstock

Prokuratura oskarżyła Jerzego Ziębę (zgadza się na opublikowanie wizerunku i danych) o to, że od 4 września 2015 do 21 listopada 2017 roku działając wspólnie i w porozumieniu z dwójką innych osób, jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wykonywał bez wymaganego zezwolenia działalność gospodarczą za pośrednictwem stron internetowych w Warszawie w zakresie obrotu produktami leczniczymi.

"Na stronach wystawił ogłoszenie o sprzedaży produktów leczniczych, które spełniały kryteria przyjęte w definicji produktu leczniczego określone w ustawie, na skutek przypisania im w ulotkach informacyjnych zamieszczonych na stronach internetowych właściwości zapobiegania chorobom lub ich leczenia" - informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Miał sprzedawać środki szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka

Przedsiębiorca został również oskarżony o to, że od 4 września 2015 do 30 kwietnia 2019 roku działając wspólnie i w porozumieniu z dwójką innych osób jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wprowadzał środki spożywcze powszechnie spożywane szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka.

"Spożycie wyżej wymienionych produktów w warunkach normalnych i zgodnie z przeznaczeniem może spowodować negatywne skutki dla zdrowia lub życia człowieka, z uwagi na przekroczenie bezpiecznego dziennego limitu spożycia, jak również zawartość substancji zanieczyszczających lub zanieczyszczeń mikrobiologicznych w ilościach przekraczających dopuszczalne poziomy określone w rozporządzeniach" - podawała prokuratura.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście w Warszawie we wrześniu 2020 roku, a proces miał ruszyć w czwartek. Do akt sprawy wpłynęła jednak w środę odpowiedź na akt oskarżenia obrońcy oskarżonych wraz z wnioskami o umorzenie postępowania oraz ewentualne przekazanie sprawy prokuratorowi.

Adwokat Krzysztof Ways, obrońca oskarżonych, twierdzi, że "prokurator o co innego oskarżył, a co innego jest w akcie oskarżenia przed sądem".

Prokurator oznajmił, że wnosi o wyznaczenie terminu 7 dni na ustosunkowanie się do wniosku obrońcy.

Z uwagi na konieczność należytego rozpoznania tego wniosku sąd postanowił odroczyć rozprawę do 1 czerwca. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jaszczura
Wreszcie się wezmą za szamana.
niederfurzdorf
A witamina c wartości kilku złotych wciskana za kilkaset PLN.
franek_bez_franka2
Bezpieczniejszy niż sprzedawca szprycy.
_aj_waj_ odpowiada franek_bez_franka2
Cyjanek też 100% naturalny.
franek_bez_franka2 odpowiada _aj_waj_
O, cyjanek to ten Pan wytwarzał.
Nie widziałem, że z zieleniny się cyjanek wytwarza.
Jak daleko mi do oskarżonego i jego "cyjanku", to bardzo blisko mi do udowodnienia o skutecznego przyczyniania się do zgonów przez szczypawki na celebrytę. Sąsiad 3 dni po szczypaniu przestał mnie rozpoznawać na 7 dzień znalazł
O, cyjanek to ten Pan wytwarzał.
Nie widziałem, że z zieleniny się cyjanek wytwarza.
Jak daleko mi do oskarżonego i jego "cyjanku", to bardzo blisko mi do udowodnienia o skutecznego przyczyniania się do zgonów przez szczypawki na celebrytę. Sąsiad 3 dni po szczypaniu przestał mnie rozpoznawać na 7 dzień znalazł się w szpitalu , a 8 umarł. Szwagier po 1 szczepieniu stał się zatwardziałym anty tego preparatu 9 miesięcy leczył skutki pokrzywki i skrzepów w okolicy podudzia (siateczka czerwonych żyłek). Zrobił 3 miesiące wstecz licencję pilota szybowcowego , a 2 tygodnie temu go chowałem. Zawał.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki