Problemy z wydawaniem odpisów aktów małżeństwa

Jest problem przy wydawaniu odpisów zupełnych aktów małżeństwa - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Centralnego Ośrodka Informatyki Igor Ryciak. Dodał, że odpowiednia poprawka do systemu została przygotowana i w piątek może być wdrożona.

Jak powiedział PAP Ryciak, w piątek rano wystąpił problem związany z wyszukiwarką w module PESEL - błąd 500. Zapewnił jednak, że problem ten został usunięty około godziny 11:00. "Przyczyny awarii są w trakcie analizy" - dodał.

O awarii Systemu Rejestrów Państwowych poinformowało w piątek rano radio RMF FM. Rozgłośnia podała, że w nocy rządowi informatycy instalowali nową wersję systemu informatycznego Źródło i całość się popsuła.

Ryciak wyjaśnił PAP, że w module Baza Usług Stanu Cywilnego występuje problem przy wydawaniu odpisów zupełnych akt małżeństwa - system niepoprawnie wyświetla i drukuje odpis zupełny, podczas gdy baza danych przechowuje poprawnie dane.

"Odpowiednia poprawka do systemu została przygotowana i jest w trakcie testów. W przypadku pozytywnego wyniku jeszcze dziś będzie wdrożona produkcyjnie" - wyjaśnił rzecznik.

Uruchomiony w marcu 2015 r. System Rejestrów Państwowych łączy w całość pięć rejestrów (modułów): PESEL, Rejestr Dowodów Osobistych, Bazę Usług Stanu Cywilnego, Centralny Rejestr Sprzeciwów oraz System Odznaczeń Państwowych.(PAP)

autor: Marcin Musiał

edytor: Dorota Kazimierczak

mmu/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl