REKLAMA

ProCarePlus Pharma planuje zadebiutować na rynku NewConnect

2021-08-03 10:24
publikacja
2021-08-03 10:24
ProCarePlus Pharma planuje zadebiutować na rynku NewConnect
ProCarePlus Pharma planuje zadebiutować na rynku NewConnect
/ gpw.pl

ProCarePlus Pharma, spółka farmaceutyczna rozwijająca portfolio leków i suplementów diety, jest w trakcie procesu ubiegania się o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie. Debiutowi nie będzie towarzyszyła emisja akcji.

"Model biznesowy ProCarePlus Pharma zakłada koncentrację na sprzedaży suplementów diety, leków generycznych oraz leków typu generyk plus tj. sprawdzonych substancjach czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty. Liczymy, że realizowany model biznesowy, zapewni nam dynamiczny wzrost skali biznesu w najbliższych latach. Naszą ambicją jest również rozwój w przyszłości innowacyjnych leków we współpracy z polskimi jednostkami akademickimi" - poinformował Tomasz Stramek, główny akcjonariusz i prezes zarządu ProCarePlus Pharma.

W lipcu 2021 r. ProCarePlus Pharma zawarła umowę z greckimi firmami na licencję i dostawę leku zawierającego w składzie substancję aktywną Rivaroxaban. Jak podano, jest to jeden z najważniejszych leków kardiologicznych w chorobie zakrzepowo-zatorowej, która uważana jest za trzecią najważniejszą chorobę układu sercowo-naczyniowego po zawale i udarze. Wartość rynku Rivaroxabanu w Polsce szacowana jest obecnie na ponad 1 mld zł rocznie. Zawarta umowa obejmuje m.in. dostawy leku do 2024 r. na minimalną kwotę 590 tys. euro.

"W kolejnych kwartałach będziemy dążyli do zawarcia następnych ważnych umów z dużymi podmiotami na licencję i dostawę na polski rynek leków. W spektrum naszego zainteresowania znajdują się zarówno leki dobrze znane o ugruntowanej pozycji rynkowej oraz leki niedostępne na polskim rynku, które są poszukiwane przez lekarzy i pacjentów" - poinformował prezes.

Ponadto w portfolio spółki znajduje się obecnie 6 suplementów diety (Insudiab, Cyncor, CyncorC, Lumbagor, Artroreg, Gastrit). Obecnie prowadzona jest ich sprzedaż internetowa oraz rozwijana współpraca z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Newconnect

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki