Prix Italia dla Radia Katowice

Reportaż Anny Sekudewicz i Anny Dudzińskiej z Polskiego Radia w Katowicach zdobył główną nagrodę na radiowo-telewizyjnym festiwalu Prix Italia w Catanii na Sycylii.

Radiowy reportaż "Cena Pracy" dokumentuje sytuację śląskich górników, zamykanie kopalń i górnicze protesty.

Anna Sekudewicz powiedziała Polskiemu Radiu że "Cena pracy" to próba dziennikarskiego śledztwa - poszukiwania odpowiedzi na pytanie, dlaczego jeszcze niedawno było tak wiele wypadków w górnictwie. Reportaż wymagał m.in. nagrań w kopalni "Jas- Mos" w Jastrzębiu Zdroju, gdzie w lutym 2002 roku wybuch pyłu węglowego zabił 10 górników.

Do konkursu zgłoszono 23 reportaże, do ścisłego finału weszły, oprócz polskiej "Ceny pracy", dwa reportaże belgijskie: "The Eburones" ("Urodzeni europejczycy"), relacjonujący wędrówkę dwóch młodych

reporterów po krajach wstępujących do UE, oraz "Tango with the devil" ("Tango z diabłem"), opowiadający o seryjnych mordercach.

Prix Italia to od 56 lat najbardziej uznany festiwal radiowo-telewizyjny na świecie. O jego poziomie może świadczyć chociażby to, że członkowie jury zastanawiali się czy nagrodzić biorącego udział w konkursie Ingmara Bergmana. Reżyser zaprezentował na konkursie Prix Italia telewizyjne przedstawienie, telewizyjny film i seriale.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil