REKLAMA

Prix Italia dla Radia Katowice

2004-09-18 14:00
publikacja
2004-09-18 14:00
Reportaż Anny Sekudewicz i Anny Dudzińskiej z Polskiego Radia w Katowicach zdobył główną nagrodę na radiowo-telewizyjnym festiwalu Prix Italia w Catanii na Sycylii.

Radiowy reportaż "Cena Pracy" dokumentuje sytuację śląskich górników, zamykanie kopalń i górnicze protesty.

Anna Sekudewicz powiedziała Polskiemu Radiu że "Cena pracy" to próba dziennikarskiego śledztwa - poszukiwania odpowiedzi na pytanie, dlaczego jeszcze niedawno było tak wiele wypadków w górnictwie. Reportaż wymagał m.in. nagrań w kopalni "Jas- Mos" w Jastrzębiu Zdroju, gdzie w lutym 2002 roku wybuch pyłu węglowego zabił 10 górników.

Do konkursu zgłoszono 23 reportaże, do ścisłego finału weszły, oprócz polskiej "Ceny pracy", dwa reportaże belgijskie: "The Eburones" ("Urodzeni europejczycy"), relacjonujący wędrówkę dwóch młodych

reporterów po krajach wstępujących do UE, oraz "Tango with the devil" ("Tango z diabłem"), opowiadający o seryjnych mordercach.

Prix Italia to od 56 lat najbardziej uznany festiwal radiowo-telewizyjny na świecie. O jego poziomie może świadczyć chociażby to, że członkowie jury zastanawiali się czy nagrodzić biorącego udział w konkursie Ingmara Bergmana. Reżyser zaprezentował na konkursie Prix Italia telewizyjne przedstawienie, telewizyjny film i seriale.

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki