REKLAMA

Prime Car Management obniżył do 11 tys. prognozowany poziom dostaw samochodów w '17

2017-09-07 08:02
publikacja
2017-09-07 08:02
YAY Foto

Prime Car Management (PCM) obniżył plan sprzedaży na 2017 r. do 11 tys. kontraktów z wcześniej oczekiwanych 14 tys., podała spółka.

"Zarząd podjął decyzję o dostosowaniu planu sprzedaży na rok 2017, w związku z bardziej selektywnym podejściem do kontraktów korporacyjnych i koncentracją na realizowanej marży w  tym segmencie,  a także wolniejszym od zakładanego tempem wdrażania nowego produktu dla klienta indywidualnego, w tym pracowników korporacji i dużych grup zawodowych" - czytamy w raporcie półrocznym.

"Nowy plan zakłada realizację 11 000 dostaw do końca roku, który uwzględniając dane na 30.06.2017 roku jest zrealizowany w 45%. […] Plan sprzedaży na 2017 rok przewidywał dostawę 14 000 kontraktów" - czytamy dalej.

Grupa produktów typu Abonament dla pracowników korporacji to produkty dedykowane klientom indywidualnym, którzy mogą skorzystać ze specjalnych warunków dla firmy, w której pracują. Produkt ten budzi spore zainteresowanie wśród pracodawców, którzy traktują ofertę Abonamentu jako jeden z benefitów kierowany do tych kadr, którym nie przysługuje samochód służbowy, bądź są zainteresowane użytkowaniem samochodu prywatnie. Rozwój tego projektu jest opóźniony ze względu na złożoność wewnętrznych procesów akceptacji i wdrażania tego typu programów po stronie klientów, którzy w większości stanowią część międzynarodowych korporacji, wskazano w raporcie.

"Jednym z ważnych elementów usprawnienia procesu dotarcia do pracowników korporacji będzie możliwość wyboru modelu samochodu i zawarcia kontraktu on-line. W najbliższym kwartale spółka będzie intensywnie pracować nad wdrożeniem nowego systemu sprzedaży online. Serwis www.master1.pl ma służyć zwiększeniu sprzedaży produktów typu Abonament wśród klientów indywidualnych. Jednocześnie warto zaznaczyć, że udział klientów indywidualnych w sprzedaży produktów typu Abonament już wzrasta. W pierwszym półroczu roku 2016 wynosił on 6,5% , natomiast w pierwszych półroczu roku 2017 już 9,4%" - czytamy dalej.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki