REKLAMA

Primark odwołał datę otwarcia drugiego sklepu w Polsce

2021-03-18 10:30
publikacja
2021-03-18 10:30
fot. ANDREW BOYERS / Reuters

Primark w poznańskiej galerii nie rozpocznie pracy 25 marca. Irlandzka sieć odwołała datę otwarcia i poinformowała o przesunięciu startu na późniejszy termin. Powodem decyzji jest ograniczenie działalności centrów handlowych z powodu III fali pandemii koronawirusa.

Otwarcie drugiego sklepu Primark w Polsce zaplanowane było na 25 marca 2021 r. Jeszcze w poniedziałek, 15 marca, biuro prasowe sklepu potwierdzało tę datę: "Primark zaoferuje swoją słynną modę w przystępnych cenach klientom z Poznania, otwierając dla nich drzwi swojego sklepu 25 marca (czwartek)".

Zaostrzenie obostrzeń w całym kraju spowodowane gwałtownym przyrostem liczby zarażeń Covid-19 spowodowało przesunięcie planowanej daty startu drugiego irlandzkiego punktu w Polsce. Rząd zapowiedział m.in. powrót do zamknięcia wszystkich sklepów w galeriach handlowych z wyłączeniem: aptek, drogerii i sklepów spożywczych.

– W związku z decyzją rządu dotyczącą m.in. ograniczenia działalności galerii handlowych na terenie całego kraju od 20 marca otwarcie sklepu Primark w centrum handlowym Posnania w Poznaniu, zaplanowane na 25 marca, zostanie przesunięte na późniejszy termin – podało biuro prasowe Primark.

"Nic nie jest dla nas ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Dlatego będziemy stale monitorować sytuację oraz wszelkie rekomendacje władz, a nasz poznański sklep otworzymy, gdy regulacje na to pozwolą oraz gdy będziemy pewni, że możemy zapewnić osobom przebywającym na jego terenie warunki bezpiecznej pracy i zakupów" – czytamy w komunikacie.

Pierwszy sklep irlandzkiej sieci otwarty został w sierpniu 2020 r. w warszawskiej Galerii Młociny.  Marka planuje już kolejny sklep, tym razem na Śląsku. W 2023 r. w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach ma wystartować trzeci Primark w Polsce.

DF

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki