REKLAMA
WAŻNE

Prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

2022-01-26 15:46
publikacja
2022-01-26 15:46
Prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego
fot. Maciej Nędzyński / / MON

W piątek o godz. 13 odbędzie się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące sytuacji bezpieczeństwa w regionie; będzie miało charakter niejawny - przekazał w środę szef BBN Paweł Soloch. Jak dodał, zaproszenia trafiły już do uczestników spotkania.

"Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na piątek na godz. 13.00. Zaproszenia trafiły dziś do wszystkich uczestników" - napisał Soloch na Twitterze.

Jak podkreślił prezydencki minister, posiedzenie dotyczyć będzie sytuacji bezpieczeństwa w regionie i będzie miało charakter niejawny.

W poniedziałek wieczorem odbyła się - w formie wideokonferencji - rozmowa prezydenta USA Joe Bidena z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz przywódców Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, UE i NATO. W oświadczeniu po spotkaniu prezydent Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent zadeklarował, że z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej będzie się chciał podzielić wiedzą i obrazem sytuacji, który "powstaje w wyniku tych wszystkich spotkań i rozmów", które w ostatnim czasie prowadzi.

Prezydent dodał, że w piątek przekaże pełną informację "tak, żeby przedstawiciele wszystkich najważniejszych ugrupowań działających dzisiaj na scenie parlamentarnej w naszym kraju, w miarę możliwości pełną informację na temat sytuacji mieli". Wyraził nadzieję, że wszyscy zaproszeni na spotkanie "odpowiedzialnie stawią się, aby na temat bezpieczeństwa rozmawiać".

W skład RBN wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki