REKLAMA

Prezydent "wkręcony" przez rosyjskiego prankstera. Kancelaria: wyciągniemy personalne konsekwencje

2022-11-24 13:52
publikacja
2022-11-24 13:52

Wewnętrzne postępowanie w KPRP wszczęte po rozmowie Andrzeja Dudy z rosyjskim pranksterem, który podawał się za Emmanuela Macrona, wykazało, że instrukcja ws. połączeń z zagranicznymi partnerami w tej sytuacji nie była zastosowana. Zostaną wyciągnięte konsekwencje personalne - mówi wp.pl szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Prezydent "wkręcony" przez rosyjskiego prankstera. Kancelaria: wyciągniemy personalne konsekwencje
Prezydent "wkręcony" przez rosyjskiego prankstera. Kancelaria: wyciągniemy personalne konsekwencje
fot. INTS KALNINS / / Reuters

We wtorek w internecie pojawiło się nagranie mające przedstawiać rozmowę podszywającego się pod prezydenta Francji Emmanuela Macrona rosyjskiego komika z prezydentem Andrzejem Dudą, do której miało dojść tydzień wcześniej, w nocy z wtorku na środę, po eksplozji rakiety w Przewodowie.

"W Kancelarii Prezydenta RP, po poleceniu pana prezydenta, przeprowadzono wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, które wykazało, że instrukcja w sprawie połączeń z zagranicznymi partnerami, którą przyjęto w 2021 roku, w tej sytuacji nie była zastosowana. Zostaną w tej sprawie wyciągnięte konsekwencje personalne" - podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Minister nie wskazał nazwisk odpowiedzialnych osób i nie podał rodzaju kary, jaką mają ponieść. "To są sprawy kadrowe pracowników, w tym osób na stanowiskach kierowniczych w Kancelarii Prezydenta, więc nie chcę mówić o nazwiskach i formie kar, które dotkną te osoby" - dodał.

Szef gabinetu prezydenta w rozmowie z portalem podkreślił, że w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w Kancelarii Prezydenta przeprowadzone będzie "postępowanie naprawcze". "Będą dodatkowe szkolenia, instrukcje dla osób, które będą uczestniczyły w połączeniach pana prezydenta" - zaznaczył.

Jak wskazuje wp.pl, instrukcja bezpieczeństwa w sprawie połączeń z zagranicznymi partnerami dotyczy uczestnictwa odpowiedzialnych pracowników za łączenie tych rozmów. "To osoby, które powinny być w stałym kontakcie z ambasadami, gabinetami za granicą, które potrafią na bieżąco zastosować procedurę potwierdzania na podstawie numerów telefonów, czy zwrotnie na numer telefonu, który druga strona poda" - wyjaśnia Szrot.

"To Kancelaria Prezydenta organizowała i obsługiwała pana prezydenta w tych okolicznościach, dlatego musimy się uderzyć we własną pierś. Trzeba jednak pamiętać, i to będziemy brali pod uwagę, jaką sytuację mieliśmy w tę pamiętną noc, kiedy działaliśmy pod wielką presją czasu. Nie będę jednak mówił o szczegółach kar dyscyplinarnych" - podkreślił Szrot.(PAP)

reb/ godl/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Biorąc pod uwagę poziom angielskiego u Maliniaka (dys, dys, dys, its, its, its), to rozmówca i tak niczego się nie dowiedział.
faramir_z_gondoru
Pisowskie kadry się nie spisują? Ojoj. Adrian "gdzie podpisać" Duda kojarzy tylko telefony z Nowogrodzkiej, więc łatwo go wkręcić.
langdon25
Państwo z kartonu w najlepszym wydaniu :-)
bangladesznadwisla
Skutki zatrudniania znajomków i koleżanek do picia kawy cały dzień. Parodia instytucji
trolley
Raczej skutki prezydentury sprowadzonej do funkcji pisowskiego długopisu.
zoomek
A ile tam wydajecie na te kancelarie premiera i praezydenta?
and00
połowa pisze długopis...
Tęsknicie za takim samodzielnym prezydentem jak Pan Komorowski z PO?
Cały czas stawiał weta własnej partii, prowadził całkowicie niezależną politykę
Ten błysk inteligencji w oku, ta erudycja tylko czasami zasłaniana tak męskim wąsem...
sua
Drugi raz dał się już wkręcić. Jejku, jakimi on ludźmi się otacza?
maniek_as
Ja myślę, że ten chłop zwany przez niektórych prezydentem, już tak skompromitował się, że nic mu nie zaszkodzi!!!

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki