REKLAMA

Prezydent stolicy: Apelujemy, by w kolejnym roku 2 mld zł zamiast na TVP przeznaczyć na walkę z pandemią

2020-10-17 21:15
publikacja
2020-10-17 21:15
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Samorządowcy apelują, by w kolejnym roku rząd 2 mld zł z budżetu zamiast na TVP przeznaczył na walkę z pandemią; wtedy pieniędzy starczy wszystkim samorządom - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski był pytany w sobotę w TVN 24 o problemy samorządowców związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa i jej skutków. "Dużym problemem dla wszystkich są pieniądze. Stąd dzisiaj nasz apel o to, żeby dwa miliardy złotych, które rocznie są przekazywane na telewizję publiczną, w przyszłym roku przeznaczyć na walkę z epidemią. Wtedy tych pieniędzy starczyłoby dla wszystkich (samorządów - PAP)" - powiedział prezydent Warszawy.

Ocenił, że samorządowcy nie są poważnie traktowani przez rząd. W jego ocenie samorządowcy powinni uczestniczyć w konsultacjach dotyczących walki z epidemią. Jako przykład podał wprowadzone przez rząd ograniczenia w komunikacji. "Nie ma lockdownu. Wszyscy będą do pracy chcieli się dostać, a nagle my (samorządy) mamy wprowadzać obostrzenia w komunikacji. Jak to zrobić? Trudno sobie wyobrazić możliwość egzekwowania tych przepisów. Co mamy zrobić? Zablokować stację metra? Czy mamy posłać specjalne siły do tego by wpuszczały ludzi do autobusów czy tramwajów?" - pytał prezydent Warszawy.

"Już widzę, że rząd będzie cynicznie nas atakował, że nie jesteśmy w stanie tych przepisów wprowadzić w życie. Będzie to bardzo trudne, bo większość tych przepisów jest kompletnie, wewnętrznie niespójna" - dodał.

Zapewnił, że samorządowcy chcą z rządem współpracować. "Będziemy apelować, by przestrzegać rozporządzeń rządowych. Tylko apelujemy o zdrowy rozsadek i wsłuchanie się w głos samorządów, bo to na końcu my jesteśmy na pierwszej linii" - powiedział. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
itso_cyca_cytater
''Coraz powszechniejsze staje się lenistwo umysłowe, indyferentyzm, kult ignorancji, wszechobecny banał - to nie jedyne skutki wpływu źle wykorzystywanych mediów.''

źrudło: https://cytaty.mfiles.pl/index.php/keyword/183/0/media
itso_cyca_cytater
Autor: Stanisław Juszczyk
itso_cyca_cytater
''Media stanowią integralną część współczesnej rzeczywistości. Dzięki nim świat jest zupełnie inny niż ten, w którym żyły poprzednie pokolenia. Media są przecież tworem człowieka. Nie tylko usprawniają jego pracę, ale również zwrotnie oddziałują na niego i wpływają na postrzeganie przez niego rzeczywistości.''Media stanowią integralną część współczesnej rzeczywistości. Dzięki nim świat jest zupełnie inny niż ten, w którym żyły poprzednie pokolenia. Media są przecież tworem człowieka. Nie tylko usprawniają jego pracę, ale również zwrotnie oddziałują na niego i wpływają na postrzeganie przez niego rzeczywistości. Konsekwencje tych wpływów są widoczne we wszystkich sferach życia: ekonomicznej, społecznej i politycznej. Media mają coraz silniejszy wpływ na systemy wychowania i systemy edukacyjne. Ze względu na ich wszechobecność oraz wzrastającą siłę oddziaływań człowiek szybko może poddać się ich wpływom, a często nawet ulec uzależnieniu. Dlatego media mogą stać się naszym sprzymierzeńcem lub wrogiem w procesie edukacji, w zależności od tego, jak jesteśmy przygotowani do komunikowania się z nimi.''

autor źródło to same
qart
Jeszcze bardziej szkoda tych 250 mld podarowanym przez PO mafiom vatowskim i około 150 mld w optymalizacjach podatkowych w CIT i PIT.
Setek miliardów w tzw prywatyzacjach itd
O komienicach dla 150-latków nie wspomnę.
disnej2x
oni to chyba jakos powiazali zeby juz nie musieli co roku decydowac i dyskutowac tylko zeby 2mld sie nalezalo TVP jak psu buda
rysiek58
nie ma niczego czego nie można by odkręcić, wystarczą chęci.
rysiek58
potrzebujemy chronić Ludzi przed pandemią to jest główny priorytet. Pandemia to nie żarty. Należy strumienie pieniędzy przelać do szpitali a nie na horrendalnie wysokie gaże prezenterów.
samsza
Na razie mamy medialną histerię - przez strach, blokady na lekarzy pozaszpitalnych - WIDOCZNY sztucznie wykreowany napór na szpitale. Prawdopodobnie część ludzi umrze na brak dostępu do lekarza. Czy będzie wzrost śmiertelności ogólnej, czy mamy do czynienia ze stosem trupów covidowych GUS nam powie w przyszłym roku.
krokus12
To co przeciwnicy PIS zarażają się celowo Covidem żeby robić napór na szpitale i dowalić rządzącym ?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki