Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych

Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem - nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost".

Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska. Pismo, dotyczące gazu LNG, współpracownicy szefa rządu przekierowali do Ministerstwa Skarbu, a sprawa instrukcji negocjacyjnej ostatecznie wylądowała w resorcie gospodarki.

Z ustaleń ’Wprost" wynika, że Lech Kaczyński może mieć jednak problemy z wglądem do tych dokumentów. Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór przypomina, że gospodarzem umowy na gaz LNG po polskiej stronie jest spółka PGNiG. Z kolei umowa z Katarem jest objęta tajemnicą handlową - mówi osoba z Kancelarii Premiera. W Ministerstwie Gospodarki "Wprost" usłyszało, że decyzję w sprawie udostępnienia instrukcji negocjacyjnej musi podjąć Waldemar Pawlak, którego w piątek nie było w resorcie.

IAR/kl/zr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Klakier

Teraz, w świetle zaistniałych zdarzeń, to wszystko skleja się do kupy. Ci, co dali się wmanewrować w miłość do PO i dobrego Komorowskiego, oraz złych Pisiorów, niech spojrzą w lustro. Kogo widzicie? Dzięki Wam jesteśmy w sytuacji wyruchanych idiotów.

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

niech czyści żyrandole

! Odpowiedz
0 0 ~bździoch

na Kremlu

! Odpowiedz
0 0 ~juchaś

Nie narzekać ,tylko jak się Prezydent interesuje to informować w szczegółach!

Jest kontrakt,jest gaz.
Gaz tłoczy sie do rur i gaz płynie.
Na końcu jest zaworek ,jak sią go przekręci robi się dziurka.
Przez dziurkę gaz wypływa i się go zapala i wtedy jest ciepło.

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

obudził się czy wytrzeźwiał ??? to on niczym się dotychczas nie interesował ??ale mamy zarząd. Poprzedni Prezydent by tylko tym tematem żył, ale jakoś go niema niestety.

! Odpowiedz
0 0 ~GINO

JAKA TO TAJEMNICA,PRZED KIM? PREZYDENTEM,COS SIE KOMUS WE LBIE PORABALO. NIE TYLKO PREZYDENT,ALE WSZYSCY POLACY MAJA WIEDZIEC ,JEST TO FIRMA PANSTWOWA I WSZYSCY OBYWATELE POLSKI SA WLASCICIELAMI TEJ FIRMY.

! Odpowiedz
0 0 ~urrraaa

jaki szkodliwy i zlodziejski kontrakt podpisali pany PO jakby byl dobry i korzystny to by diably tuka ujawnili a tak to cholote polsko cza lupac ile sie da zeby za dobrze nie mieli wiadomo tylko ze mondro cholota polsko zaplaci 550 dol za tone a glupi i biedni japonczycy zaplaca po 450 dol za tone!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~lon

tylko jest taki maly fakcik
japonczycy sami sobie go kopia .
i to nie łopatami
zainwestowali w katarze
kupe kasy.

! Odpowiedz
0 0 ~lon

To jest kontrakt PGNIGU
i Glapinskiemu nic do tego

! Odpowiedz
0 0 ~qwe

Prezydent może mieć problemy z dostępem do tych informacji??? To chyba jakiś żart. A ten burak Pawlak to niech się lepiej zajmie likwidacją KRUSu.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil