REKLAMA

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych

2009-07-19 09:58
publikacja
2009-07-19 09:58
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem - nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost".

Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska. Pismo, dotyczące gazu LNG, współpracownicy szefa rządu przekierowali do Ministerstwa Skarbu, a sprawa instrukcji negocjacyjnej ostatecznie wylądowała w resorcie gospodarki.

Z ustaleń ’Wprost" wynika, że Lech Kaczyński może mieć jednak problemy z wglądem do tych dokumentów. Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór przypomina, że gospodarzem umowy na gaz LNG po polskiej stronie jest spółka PGNiG. Z kolei umowa z Katarem jest objęta tajemnicą handlową - mówi osoba z Kancelarii Premiera. W Ministerstwie Gospodarki "Wprost" usłyszało, że decyzję w sprawie udostępnienia instrukcji negocjacyjnej musi podjąć Waldemar Pawlak, którego w piątek nie było w resorcie.

IAR/kl/zr
Źródło:IAR
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Klakier
Teraz, w świetle zaistniałych zdarzeń, to wszystko skleja się do kupy. Ci, co dali się wmanewrować w miłość do PO i dobrego Komorowskiego, oraz złych Pisiorów, niech spojrzą w lustro. Kogo widzicie? Dzięki Wam jesteśmy w sytuacji wyruchanych idiotów.
~juchaś
Nie narzekać ,tylko jak się Prezydent interesuje to informować w szczegółach!

Jest kontrakt,jest gaz.
Gaz tłoczy sie do rur i gaz płynie.
Na końcu jest zaworek ,jak sią go przekręci robi się dziurka.
Przez dziurkę gaz wypływa i się go zapala i wtedy jest ciepło.
~Baca
obudził się czy wytrzeźwiał ??? to on niczym się dotychczas nie interesował ??ale mamy zarząd. Poprzedni Prezydent by tylko tym tematem żył, ale jakoś go niema niestety.
~GINO
JAKA TO TAJEMNICA,PRZED KIM? PREZYDENTEM,COS SIE KOMUS WE LBIE PORABALO. NIE TYLKO PREZYDENT,ALE WSZYSCY POLACY MAJA WIEDZIEC ,JEST TO FIRMA PANSTWOWA I WSZYSCY OBYWATELE POLSKI SA WLASCICIELAMI TEJ FIRMY.
~urrraaa
jaki szkodliwy i zlodziejski kontrakt podpisali pany PO jakby byl dobry i korzystny to by diably tuka ujawnili a tak to cholote polsko cza lupac ile sie da zeby za dobrze nie mieli wiadomo tylko ze mondro cholota polsko zaplaci 550 dol za tone a glupi i biedni japonczycy zaplaca po 450 dol za tone!!!!!!!!
~lon
tylko jest taki maly fakcik
japonczycy sami sobie go kopia .
i to nie łopatami
zainwestowali w katarze
kupe kasy.
~lon
To jest kontrakt PGNIGU
i Glapinskiemu nic do tego
~qwe
Prezydent może mieć problemy z dostępem do tych informacji??? To chyba jakiś żart. A ten burak Pawlak to niech się lepiej zajmie likwidacją KRUSu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki