REKLAMA

Prezydent Zełenski powołał grupę mającą ściągać odszkodowania od Rosji

2022-08-06 13:54
publikacja
2022-08-06 13:54
Prezydent Zełenski powołał grupę mającą ściągać odszkodowania od Rosji
Prezydent Zełenski powołał grupę mającą ściągać odszkodowania od Rosji
/ Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powołał grupę, która ma opracować i wdrożyć mechanizm ściągania od Rosji odszkodowań za straty poniesione przez Ukrainę w związku z rosyjską agresją zbrojną - poinformowało w sobotę jego biuro.

Biuro prezydenta przekazało na stronie internetowej, że na czele nowo powołanej grupy roboczej stanął szef prezydenckiej administracji Andrij Jermak. W skład grupy weszli przedstawiciele rządu oraz ukraińscy i zagraniczni prawnicy specjalizujący się w prawie międzynarodowym.

Zełenski podczas narady podkreślił, że sprawa odszkodowania za szkody spowodowane przez rosyjską napaść to "istotna składowa odpowiedzialności, jaką ma ponieść państwo będące agresorem".

W piątek ukraiński premier Denys Szmyhal poinformował, że rząd w Kijowie zatwierdził projekt dekretu prezydenta o konfiskacie 903 rosyjskich aktywów w tym kraju, spośród których 824 jest związanych z własnością mienia ruchomego i nieruchomego. (PAP)

ndz/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (16)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Putin już robi w gacie i spać po nocach nie może. Żydowski komik przecież rządzi światem.
lebski_gosc
Przykleiło się gówno do okrętu i mówi:
- płyniemy
najmadrzejszy
Sytuacja elektrowni atomowej na Ukr powinna dac do myslenia zwolennikom takich elektrowni....
aszkenazyjski
Znowu wypełzła ukrowski jaszczurka. Gady sa wstrętne.
tecdswv4t
Najwyższy czas powołać międzynarodową grupę, która by opracowywała i wdrażała mechanizm ściągania od polityków odszkodowań za doznane szkody z powodu ich szurniętych decyzji. I od razu byśmy jako polska wysunęli się na pozycję lidera i krezusa finansowego.
tecdswv4t
Nie rozumiem dzisiejszego świata. Albo ludzie mają wszystkiego dość i jest im wszystko jedno, albo niski poziom umysłu ludzi kreujących naszą rzeczywistość tym przewodzi. Zieleński, Przecież co z niego z polityk wiedział, co nastąpi i nie szedł na negocjacje, ale buńczucznie potęgował i potęguje tę masakrą ludności i swojego kraju.Nie rozumiem dzisiejszego świata. Albo ludzie mają wszystkiego dość i jest im wszystko jedno, albo niski poziom umysłu ludzi kreujących naszą rzeczywistość tym przewodzi. Zieleński, Przecież co z niego z polityk wiedział, co nastąpi i nie szedł na negocjacje, ale buńczucznie potęgował i potęguje tę masakrą ludności i swojego kraju. W ostateczności i tak największe straty poniesie i poniosła już Ukraina oraz Polska w ruinie ekonomicznej - chwała Ukrainie. Po co nam to było? Mieliśmy dobrą pozycję (NATO) i Rosja by nas nie tknęła, a teraz nie wiadomo, a na świecie palą się wszelakiego rodzaju magazynu i wybuchają ! To wszystko przez rząd rzymian ? Myślę, że tak i to ma drugie ukryte dno. Bo co się wydaje nie logiczne, to to jest nielogiczne i fałszywe.
tecdswv4t
Kto nam zapłaci za straty Ukraina, Zieliński ? I on też powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wybór większego złą na życzenie szurniętego zachodu i USA w myśl walki o nadrzędność dolara. Niestety dolar to przemijająca historia.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki