Prezydent: Zachęcam wszystkich do zgłaszania się do Wojsk Obrony Terytorialnej

Zachęcam wszystkich do tego, aby zgłaszali się do Wojsk Obrony Terytorialnej - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, a wydatki na obronność były zwiększane - zapowiedział.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Zachęcam wszystkich do tego, aby do obrony terytorialnej się zgłaszali. Dziękuję żołnierzom zawodowym za ich codzienną ciężką służbę, którą pełnią także w ramach kontyngentów poza granicami kraju, także w ramach wzmocnionej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance, na Łotwie, czy w Rumunii" - mówił prezydent podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Prezydent dziękował żołnierzom za to, że zapewniają bezpieczeństwo w różnych krajach świata. "Dziękuję za tę służbę, dziękuje wam, dziękuję waszym najbliższym i chce z całą odpowiedzialnością was zapewnić, (że) uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, aby wydatki na obronność faktycznie były zwiększane" - zaznaczył Andrzej Duda.

Jak ocenił, "mamy wielką szansę na to, aby nasza sytuacja gospodarcza cały czas się poprawiała, aby Polska była państwem coraz bogatszym, aby nasz wzrost gospodarczy był coraz szybszy". (PAP)

autor: Edyta Roś, Maciej Zubel

ero/ zub/ hgt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ajwaj

za ile ? :)

! Odpowiedz
0 4 fakpejsy

Niech lepiej ta kukielka odda bron Polakom!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil