REKLAMA

Prezydent Trump opuścił Biały Dom

2021-01-20 14:25, akt.2021-01-20 15:31
publikacja
2021-01-20 14:25
aktualizacja
2021-01-20 15:31
fot. Carlos Barria / Reuters

Prezydent USA Donald Trump opuścił w środę rano Biały Dom. Odchodzący przywódca Stanów Zjednoczonych na pokładzie śmigłowca Marine One udaje się do bazy wojskowej Joint Base Andrews, skąd w ostatnim jego locie Air Force One poleci na Florydę.

Przed odlotem na Florydę Trump ma w bazie wojskowej zaplanowaną krótką przemowę i ceremonię pożegnalną. Na Florydę do Mar-A-Lago dotrze jeszcze przed zaprzysiężeniem Demokraty Joe Bidena na 46. prezydenta USA.

Trump zerwał z tradycją i nie zaprosił zwycięzcy wyborów do Białego Domu; nie weźmie także udziału w inauguracji swojego następcy. W styczniu zobowiązał się do przekazania władzy, ale do tej pory nie pogratulował swojemu rywalowi i wciąż utrzymuje, że w głosowaniu w listopadzie dochodziło do fałszerstw.

Trump: Bycie prezydentem było zaszczytem

W krótkiej pożegnalnej mowie w bazie wojskowej Joint Base Andrews w stanie Maryland odchodzący prezydent USA Donald Trump podziękował w środę najbliższym, ocenił że prezydentura była dla niego zaszczytem i życzył sukcesów nowej administracji.

Przemowę Trumpa poprzedził salut z wojskowych dział. Na miejscu była rodzina odchodzącego prezydenta oraz jego sympatycy. Nie było wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, który w przeciwieństwie do przywódcy USA weźmie udział w zaprzysiężeniu na 46. prezydenta Joe Bidena.

W krótkim wystąpieniu Trump podziękował swoim najbliższym. Mówił m.in. że udało mu się odbudować amerykańskie wojsko oraz zapewnić szybko szczepionkę na koronawirusa.

W trakcie wchodzenia Trumpa do samolotu, prezydent elekt Joe Biden wraz z małżonką Jill udał się w drogę do katolickiej Katedry św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie, gdzie rozpocznie swój dzień, którego najważniejszym momentem będzie zaprzysiężenie przed Kongresem o godzinie 18 czasu polskiego.

Trump w ostatnim locie Air Force One zmierza na Florydę, gdzie w Mar-a-lago ma swój resort. W tym stanie na południu USA wyląduje około godzinę przed zaprzysiężeniem Bidena.

Trump w styczniu zobowiązał się do uporządkowanego przekazania władzy, ale do tej pory nie pogratulował swojemu rywalowi i utrzymuje, że w głosowaniu w listopadzie dochodziło do fałszerstw. 

(PAP)

mobr/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (13)

dodaj komentarz
prs
Trump nie ma czasu na bzdury czy struganie pleasera, to samiec alfa, ma gdzies konwenanse, ma gdzies co ludzie mysla, nie boi sie popelniac bledow ktore prowadza do celu, robi swoje i glosno o tym mowi.
Odrobil lekcje, i bardzo dobrze wie co robi.

Takie cechy charakteru odrozniaja go od innych wymoczkow, dlatego tylu ludzi
Trump nie ma czasu na bzdury czy struganie pleasera, to samiec alfa, ma gdzies konwenanse, ma gdzies co ludzie mysla, nie boi sie popelniac bledow ktore prowadza do celu, robi swoje i glosno o tym mowi.
Odrobil lekcje, i bardzo dobrze wie co robi.

Takie cechy charakteru odrozniaja go od innych wymoczkow, dlatego tylu ludzi na niego glosowalo, chcieliby miec takiego ojca zamiast..tego ktorego mieli.

Przeciwnicy Trumpa, nawet nie rozumieja jego zachowania, nie dociera do nich, nigdy nie mieli do czynienia z takim high performance, nie stali z boku, nie wspolpracowali, nie maja pojecia..

Podejrzewam, juz mysli jak wrocic do Bialego Domu..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
przypomne ze mamy XXI wiek. Ze inne opcje rasowe czy seksualne maja prawa. No i ze ziemia nie jest plaska.
langdon25
Świat odetchnął - goodbye Trump and never comeback !!!
warmiak007
Symboliczny początek końca prawicowego populizmu.
warmiak007 odpowiada jkl777
Bardzo dużo łapek w dół. No to eksperyment:

*** Niech żyje 500+, TVP i straszenie pe**łami! !!! ***
wyrwin666
Nie jestem jakimś wielkim fanem Trumpa, ale w porównaniu do komunisty Bidena to anioł .
obiektywny_komentator
Słuszna uwaga. Jeszcze ludzie za nim zatęsknią. W szczególności, że wkrótce Biden będzie musiał wziąć na utrzymanie tych wszystkich zadłużonych, niepłacących czynsze, bezrobotnych itp. ze wszystkimi tego konsekwencjami dla pozostałych członków społeczeństwa.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki